תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

חדשות מתנועת הקיבוץ הדתי - עמוד"ש 547

11/03/2021
כ"ז באדר, תשפ"א

שלום רב,

מאגף הכלכלה בתנועה – גיל הס
תאגיד החלב החדש 'רפת לישראל' נמצא בעיצומו של תהליך פגישות עם הקיבוצים ולשמחתנו מרביתם בוחרים לחתום על מסמכי הצטרפות מתוך הבנה שבעזרת התאגיד נוכל לאסוף כוח מול החלקים האחרים בשרשרת החלב, להתמודד בצורה מאורגנת ומסודרת לביטול איום התכנון, מחיר החלב ולייצג את האינטרסים הכלכליים של הרפתנים. אנו מזכירים שעד סוף החודש ניתן יהיה להצטרף בקלות ולאחר מכן התהליך יהיה מסורבל יותר ולכן ממליצים לנצל את המומנטום. קיבוצים שרוצים שהנהלת התאגיד תופיע בפני הנהלת הקיבוץ מוזמנים לפנות לאביתר דותן, מנכ"ל התאגיד.
כנס אנרגיה תנועתי יקיים בעז"ה, ביום רביעי, כ"ה בניסן תשפ"א 7.4.2021, בגלבוע. הכנס יכלול סיור, הרצאות מקצועיות והוא יתמקד בטכנולוגיות חדשניות. לכנס מוזמנים מרכזי משק, מנהלי כספים ואנשים שעוסקים בתחום האנרגיה. בימים הקרובים יצא פרסום עם הרשמה.

תפקידים בתנועת הקיבוץ הדתי
התנועה מחפשת: עובד.ת להנהלת חשבונות של התנועה, ב-80 אחוזי משרה. לקבלת דרישות תפקיד ותנאי העסקה מוזמנים ליצור קשר עם אתי, מנהלת כספים בתנועה. וכן – בימים אלה יצא קול קורא להחלפתה של אור קרביץ לבנון שהודיעה על רצונה לסיים את עבודתה בתנועה כרכזת נוער וצעירים. תפקיד רכז.ת הנוער והצעירים הוא לחזק את הקשר של נוער הקיבוץ הדתי וצעיריו עם התנועה, להנחיל לחזק ולשמר את ערכי התנועה בקרבם, וליצור תסיסה רעיונית ומעשית. קול קורא ובו פירוט דרישות התפקיד, היקף המשרה, ופירוט תחומי האחריות ניתן למצוא בלחיצה על הקישור באתר הקיבוץ הדתי www.kdati.org.il. בהזדמנות זו אנו מודים לאור על עבודתה המסורה בתנועה ומאחלים לה הצלחה רבה בהמשך.

כנס גיוס משאבים – יונית לוריא
בשבוע שעבר התכנסנו למפגש ראשון בתחום גיוס המשאבים. שמחנו על הנוכחות היפה של ממלאי התפקידים הרלוונטים בקיבוצים. אנו מאמינים כי זהו פתח לעבודה משותפת תנועה-קיבוצים, בתחום פיתוח המשאבים ומנוף להמשך עשייה מבורכת. מטרת המפגש הייתה להציג את תחום גיוס הכספים דרך אנשי מקצוע מובילים בתחום. שי פורת- יועץ אסטרטגי ויזם עסקי, פתח את המפגש ודיבר על אבני דרך מרכזיות בתחום גיוס הכספים, ועל אפשרויות וכיוונים רלוונטיים לקיבוצים. ד"ר נגה זיוון פתחת בפנינו את עולם גיוס הכספים בצפון אמריקה- הגופים אליהם ניתן לפנות והציגה את העקרונות לפיתוח מנועי צמחיה כלכליים דרך משאבים חיצוניים. חשוב לציין שזהו תחום נרכש וכדאי להשקיע בו זמן ומאמץ. התוצאות עשויות לחולל שינוי משמעותי וחשוב לחיי החברים והתושבים ולקדם מיזמים חשובים הקיימים בקיבוצים ומשפיעים על כלל ישראל. תודה לכל השותפים ונתראה במפגש הבא.

מנהל חדש לאגף הכלכלה
בתום תהליך איתור ממושך, בחרה המזכירות הפעילה בניצן אבירן (מירב) לתפקיד מנהל אגף הכלכלה בתנועה בהתאם להמלצת צוות האיתור. ניצן משמש בשנים האחרונות בתפקיד מרכז משק מירב, ולפני כן עבד שנים רבות בניהול בתחומי היזמות, התיירות , וניהול בניה. אנו שמחים על כניסתו של ניצן לתפקיד, ורואים הזדמנות להמשך צמיחה ופיתוח של התנועה בתחומי המשק והכלכלה וחיבורם להתיישבות, לחברה ולקהילה. ניצן יתחיל בחפיפה עם גיל הס, וייכנס לתפקיד במהלך אפריל הקרוב. הבחירה תובא כמקובל לאישור המזמו"ר במפגש קרוב (לאחר פסח).

צמיחה דמוגרפית ומעורבות – עדי שגיא
בשבוע האחרון במקביל למפגשים עם מרכזי ועדות קליטה בזום (לקראת סיום הסבב הראשון), אני שוקד על למידת המיזמים החברתיים הפועלים ביישובים, ומלא התרגשות והערכה. כפי שנכתב בעמוד"ש הקודם בחרנו השנה לסייע לשניים מהם, ולגייס את חברי הקיבוצים לתמיכה בקמחא דפסחא - גמ"ח עמק המעיינות הפועל בעין הנצי"ב, וגמ"ח גוש עציון סיירת רז הפועלת בראש צורים. במסגרת המאמצים לגיוס חברי הקיבוצים, זכיתי לביקור בגמ"ח המעיינות בעין הנצי"ב והתרשמתי עד מאוד מהמחויבות של כל השותפים המרכזיים: מדרשת עין הנצי"ב, דיירי 'בית אחיה' – בית לאנשים עם צרכים מיוחדים, אנשי קיבוץ שלוחות שתורמים דרך קבע גזר, קמח וסוכר וגם מסייעים באופן קבוע בחלק ממשימת החלוקה, גרעין ש"ל וש"ש שמתגוררים בעין הנצי"ב וכמובן חברים וילדים מעין הנצי"ב, נוער מהעמק וההר, ונהגים מכל האזור. הסיסמא של מנהלי המיזם היא - 'אם כבד לנהגים אנחנו מרוצים'... את סלי המזון מחלקים למשפחות רווחה, וגובים מהן 20 ש"ח השתתפות, שהם כחמישית מהעלות של כל סל. רוב הירקות שמחולקים באים מ'לקט ישראל'. ההתגייסות המרשימה שמתרחשת בימי רביעי סביב המבנה שהוקצה לכך – מדהימה ומעוררת השראה. (מצורף קישור לסרטון קצר שממחיש את הנאמר). חברי הקיבוצים – מוזמנים לקחת חלק, ולהיות שותפים -כל אחד על פי יכולתו.

כלכלה יהודית- יש דבר כזה? - ריבה פריד-רוף
האם יש ליהדות מסר כלכלי חברתי רלוונטי לישראל 2021? מפגש לימוד ראשון על כלכלה יהודית יתקיים היום, יום חמישי כ"ז באדר תשפ"א 11.3.2021 בשעה 20:30 בהובלת הרב אילעאי עופרן, ביוזמה ושותפות של הקבה"ד עם בית ישראל, טבע עברי ושמיטה ישראלית. למפגש מוזמנים גם בוגרי התנועה ומוסדותיה והוא יכלול שיחה עם הרב אילעאי ולאחריה דיון חופשי בסוגיה שתועלה בפני המשתתפים. להשתתפות ניתן ללחוץ על הקישור לזום או להכנס לאתר הקיבוץ הדתי www.kdati.org.il

בחירות
השבוע ביקרו נציגי מפלגות השונות בקיבוצנו – מתן כהנא (ימינה) השתתף בנטיעת עצי אבוקדו במטע החדש של הקיבוצים מירב ועין הנצי"ב, יועז הנדל (תקווה חדשה), קיים חוג בית בקיבוץ טירת צבי ואיילת שקד (ימינה), סיירה ב'שכונת היובל' החדשה בקיבוץ כפר עציון, שהאישורים לבניה בה ניתנו בדחיפתה הפעילה בעת היותה שרת משפטים. בשבוע הקרוב – ראשון, א' בניסן תשפ"א, 14.3.2021 בשעה 21:00 מתוכנן מפגש (זום) עם נציגי 'יש עתיד' – אלעזר שטרן וקינלי (משה טור-פז) (כפר עציון). כמו כן ייתכן ביקור של רוה"מ באחד הקיבוצים. מול כולם ננסה לקדם את הנושאים החשובים עבורנו, כך שיתבטאו בהסכמים הקואליציוניים בממשלה שתקום בעז"ה.

שבת שלום,

אמיתי פורת וחברי המזכירות הפעיל

מסמכים מצורפים

עמוד"ש 547 להורדה והדפסה
חסר רכיב