השילוב המשלב

תכנית 'השילוב המשלב' בישיבת מעלה גלבוע מיועדת לבחורים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה, ולבעלי לקויות תקשורתיות וחברתיות.

השילוב המשלב

תכנית 'השילוב המשלב' בישיבת מעלה גלבוע מיועדת לבחורים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה, ולבעלי לקויות תקשורתיות וחברתיות. ייחודה של התכנית בכך שאיננה 'הוסטל' או מסגרת טיפולית, אלא תכנית ישיבתית המשולבת בקהילה נורמטיבית. תלמידי התכנית לנים בפנימייה יחד עם כלל תלמידי הישיבה, ולאחר תפילת שחרית וארוחת בוקר הם נוסעים לעבוד בחווה חקלאית חינוכית עד שעות הצהריים. עבודה זו נחשבת להם כשירות לאומי.

בעבודה בחווה מלווה את הקבוצה צוות של צעירים בשנת שירות לפני צבא. לאחר הפסקת הצהריים הם משתלבים בלימוד בישיבה: חלקם משתתפים בשיעורים הניתנים לכלל הישיבה, וחלקם בקבוצות לימוד המיועדות להם; כמו כן לומדים במהלך היום בחברותות עם תלמידי הישיבה ועם אנשי הצוות. כל תלמיד נפגש פעם בשבוע עם מטפל רגשי לטיפול אישי, ובנוסף מתקיים טיפול קבוצתי עם המטפל אחת לשבוע, ומפגשים קבוצתיים נוספים. אחת לשבוע מתארחים התלמידים אצל 'משפחות מאמצות' בקיבוץ, המשמשות מעגל נוסף לקליטת התלמידים במקום ומאפשרות אירוח בבית חם גם כאשר יוצאים מבית ההורים לשבוע או לשבועיים. הישיבה מנסה לעזור במציאת תכנית המשך לתלמידים לאחר סיום התוכנית אצלנו. ליצירת קשר הרב טל בורגנסקי- 058-5205060