633 עמוד"ש

חדשות מתנועת הקיבוץ הדתי

נכתב ע"י 633 בס"ד, ג בשבט תשפ"ג | 25.1.2023

שלום לכולם,

תפילת היחיד... אפשר שתימאס...
תפילת רבים, שכל אחד חפץ בהטבת הציבור,
הרי תועלת החיים המוסריים קרובה מאד,
ואין הקב"ה מואס בתפילתן

(הרב קוק, עין איה ברכות א, פח)

בתחילת השבוע התכנסה המזכירות המורחבת של התנועה ואישרה את תוכניות העבודה ותקציב התנועה לשנת 2023.

 

שלושה יעדים מרכזיים סומנו לשנה זו והם:

  • בניית חזון ושליחות עדכניים לתנועה,
  • התחדשות במשימות ובמעורבות בחברה הישראלית,
  • והשמעת קולנו פנימה והחוצה.

 

הדיון התקיים הפעם בזום, בהשתתפות רחבה, והתוכנית זכתה לתמיכה ואושרה.

 

בלימוד הפותח לזכר הנפטרים דברה חברתנו הרבנית רחל קרן על המשמעות של בניית סיפורו של עם העולה מספר שמות. בהמשך לדיון התקציב עלתה מפי המשתתפים בדיון השאלה על חובתנו להגיב ולהיות מעורבים במחלוקת ובסערה בציבוריות הישראלית היום, דווקא לאור יעדי תוכנית העבודה. אין המדובר בהכרח בהוצאת הודעות תקשורת שקולן מתפוגג לאחר כמה שעות, אלא בעיסוק שיטתי ועקבי בשיח מחבר וביוזמות לבניית הסכמות. בעשייה של חיבורים שיח והקשבה. אנו במטה התנועה ערים מאד לתפקידנו זה ונמצאים בקשר עם גורמים שונים כדי לקדם זאת.

 

בשבוע שעבר נפגשתי ביחד עם יוחנן בן יעקב (חבר כפר עציון ומזכ"ל בנ"ע לשעבר), בת עמי זיידל ועדי שגיא מאגף חברה, עם יגאל קליין המזכ"ל החדש של תנועת בני עקיבא במשרדו בירושלים. בפגישתנו דיברנו על הקשר ההיסטורי ההדוק בין שתי התנועות בעבר, ועל המציאות היום בה נחלש הקשר. שמענו על הרצון של בני עקיבא להיות בית עבור כל הציבור הדתי המגוון ודברנו על דרכים לחיזוק הקשר, ולעשייה משותפת דברים טובים, בבחינת "תפילת הרבים".

 

פטירתו של הרב דרוקמן ז"ל הותירה חלל גדול ואיתה עולה בחוזקה השאלה על המשך היכולת ליצור ולקיים חיבורים בין חלקיה השונים של הציונות הדתית. אנו נמשיך להיות בקשר ונחפש יחד ממשקים ונקודות חיבור מהן ניתן יהיה להצמיח מחדש חיבור טבעי וטוב.

 

בשעה טובה יעלה השבוע לאוויר אתר האינטרנט החדש של תנועתנו. האתר מציג את פניה של התנועה כפי שהיא היום, ואנו מקווים שגם שער (פורטל) זה יהיה מקום מאיר פנים ומחבר לתנועה ולכל יישוביה ומוסדותיה.

 

מחברים בין רוח למעשה | ממזכירות קבוצת יבנה

לשמחת כולנו, קבוצת יבנה לא מפסיקה ליזום הזדמנויות ללמידה כלל תנועתית ולאומית בסוגיות המחברות בין רוח למעשה.

ערב עיון והוקרה לחבר הקבוצה פרופ' ספראי לרגל השלמת פרוש ספראי למשנה – "משנת ארץ ישראל" יתקיים בעוד כשבועיים. בערב ישתתפו בין השאר – הרב אילעאי עופרן, פרופ' יהושע שוורץ, הרבנית מיכל טיקוצ'ינסקי, ד"ר אבי וולפיש וכמובן – חתן האירוע - פרופ' זאב ספראי. הערב יתקיים ביום חמישי, י"ח בשבט, 9 בפברואר, בין השעות 20:00-22:00 במתחם חדר האוכל שבקבוצת יבנה. להרשמה יש לשלוח הודעת וואצאפ ל: 050-69988126

יום עיון לחברות קדישא בנושא קבורת ארץ ישראל יתקיים בתחילת חדש אדר. ביום העיון ישתתפו בין השאר, נח חיות, הרב אילעאי עופרן, פרופ' מוטי זלקין, הרב יובל שרלו, אילת קראוס, פרופ' זאב ספראי, הרב רפי אוסטרוף, האדריכל אלישע מור ויואב בית אריה. יום העיון יתקיים ביום שני, ליל ז' באדר, 27 בפברואר, בקבוצת יבנה. להרשמה:  khttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfMto2OeXjTYUL74cPHvN1WKaT65sJh0T5zvjB51s8xanR2rA/viewform

כל חברי ותושבי קיבוצי התנועה מוזמנים להשתתף בשני האירועים. הכניסה חופשית.

שבת שלום, שרה עברון וחברי המזכירות הפעילה

שבת שלום,
שרה עברון וחברי המזכירות הפעילה

 

מסמכים מצורפים: עמוד"ש 633 להורדה והדפסה