יהודית מוסנזון ז"ל

כ"ד באייר תרצ"ו - כ"ד באייר תשפ"ג 15.5.1936 - 15.5.2023

נכתב ע"י סעד

אמא נולדה בכפר אברהם ליד פתח תקווה. הוריה היו מהמייסדים, ושם גדלה בעוני ובמצב משפחתי מורכב. בגיל 14 הצטרפה לחברת הנוער בסעד, ובמשך למעלה משבעים שנה סעד הייתה עבורה בית אהוב. במהלך השנים עבדה בטיפול בתינוקות ופעוטים, כמחסנאית בגדים ועוד. בכל מקומות העבודה מילאה את תפקידה במסירות ובאחריות.
במקביל לעבודתה, תמיד למדה נושאים מגוונים, השתתפה בהתמדה בשיעורי התורה בקיבוץ, הקפידה להתפלל שלוש תפילות ביום, ועסקה במעשי חסד רבים. כשהגיעה לגיל פרישה, הקימה את 'יד שנייה' לטובת רבים מהקיבוץ ומחוצה לו.

בגיל צעיר התאלמנה מטיבי ז"ל, ומאוחר יותר נישאה בשנית ליעקב-חורכה ז"ל. בנתה משפחה לתפארת וזכתה בע"ה לנכדים ונינים רבים.

אמא היתה טבעונית שנים רבות, ובכך הקדימה את זמנה... היא חינכה אותנו לרפואה טבעית, גם כשזה היה כרוך במאבקים מול המטפלות בבתי הילדים.

בכל דרכיה של אמא ניכרה אמונתה הגדולה בקב"ה. הייתה גומלת חסדים לכל נזקק ונצרך, ונתנה צדקה לצורכי קודש ולצורכי חול. ביקור חולים היה אצלה דבר שבשגרה: אנשים בודדים, אנשים שחלו או שסתם היו זקוקים לאוזן קשבת, נוספו מיד לסיבוב היומי. את כל זאת עשתה בפשטות, צניעות ושמחה, ומתוך ראיית הטוב.

בימיה האחרונים נאלצנו לפנות את אמא מסעד לבית בתה תמר, בגלל המצב הביטחוני. כך הסתובבו הדברים שאמא השיבה נשמתה לבוראה ביום הולדתה ובמקום הולדתה, בכפר אברהם. 

לא יכולנו לשמוח עם אמא ביום הולדתה ה-87, אך זכינו להיפרד ממנה באהבה, והיא הלכה לעולמה מוקפת בילדיה, נכדיה וניניה. נזכור אותה כחפצת חיים, אוהבת ימים לראות טוב. 

תהא נשמתה צרורה בצרור החיים.

המשפחה