יגאל אנגלנדר הכהן ז"ל

ח' בטבת ת"ש - ח' בניסן תשפ"ב 20.12.1939 - 8.4.2022

נכתב ע"י בארות יצחק

אבא יקר ואהוב, 

עצוב לי, אני מתגעגעת אליך כבר המון זמן. אבא שלי הגדול, החזק, החכם. אבא קיבוצניק עם שפם, חיוך, קמטים ושיזוף גופיה. 

אבא שלא היה שותה קפה שאימא לא הכינה, אבא עם חוש הומור חד, אבא שאהב לשיר שירי ארץ ישראל ושירים חסידיים, ושהיה לו קול חם ונעים, אבא שתמיד חייך אלינו מתוך כיסא הנוח שלו במרפסת. 

כבר שמונה שנים שואלים אותי מה שלום אבא, וכבר שמונה שנים אני מתלבטת מה לענות. יודעת שלא יהיה טוב, אבל לא מבינה כמה רע עוד יהיה.

בתחילה היה בלבול משעשע, אחר כך הסיפורים התחילו לזרום ודיברת ושיתפת כמו שלא עשית מעולם. דיברת על געגועיך לסבתא דבורה ועל אהבתך לאימא והדאגה לילדים ולנכדים. והיו כמה סיפורים חדשים, ואז נעלמת. נוכח נפקד. ניסינו דרך שירים שאהבת ואליהם הגבת, וביקרנו הרבה ואתה חייכת מתוך תחושת אהבה, ולאט לאט נמוגת.

אבא יקר ואהוב, אבא שנון ומצחיק, נוח לכעוס וממהר להתפייס, אבא שיעשה הכול בשבילנו, אבא שהוא סבא נדיר, שלכל הנכדים הייתה אליו אהבה עזה שאינה תלויה בדבר. רק חיוך, זה הספיק.

האהבה הגדולה שלך לאימא הייתה שם דבר. ואמא אהבה אותך. הצחקת אותה, אחרי כל כך הרבה שנים יחד, הצחקת אותה. אמא אמרה שזה הדבק שלכם, הצחוק והחברות הטובה. שיעור לחיים שאני רואה ומזהה במערכות היחסים בין בני הזוג שבחרנו אני, אחיי ואחותי.

 

בשמם של אחיי ואחותי אני רוצה לומר תודה לכל הצוות הרפואי המסור והקשוב, לכל החברים שתמכו ולא עזבו. אתם נדירים ונהדרים. תודה שלא נתתם לאימא להיות לבד ותמכתם בה בכל מצב. תודה להוריי היקרים שבזכותכם אנחנו אחים קרובים ומגובשים ויחד צלחנו את התקופה הארוכה והמורכבת. 

תודה למייקל היקר שטיפל באבא במסירות וברגישות. 

אמא יקרה,

תודה לך על שהיית עבור אבא עוגן ומשענת, באהבה, בנועם ובהמון רגישות. את מהווה השראה לכולנו.

כבר שנים אמא, שכל שיחת טלפון ממך מקפיצה לי את הלב, מעכשיו כבר לא אבהל.

נעה בשם הילדים