ראובן גולדנברג ז"ל

י"ח באייר תרצ"ג - י"ט בסיוון תשפ"א 7.5.1933 - 30.5.2021

נכתב ע"י טירת צבי

ראובן נולד באורוגוואי, להוריו אברהם ומרגריטה מינדל, שהיגרו מהונגריה לדרום אמריקה. הוא עלה ארצה במסגרת גרעין עלייה של בני עקיבא, וביחד עם אשתו טובה, התיישבו בטירת צבי. ראובן שירת בנח"ל, ובהמשך נולדו חמשת ילדיהם. 

בטירת צבי עבד ראובן בחקלאות, בגידול כותנה ובניהול הלול. בהמשך עבר ל'טיב' והתמחה בתחום הקַצָּבוּת. קצת לא נתפס איך האיש הזה, היציב והגדול הזה, יכול כך פשוט לקום וללכת... האיש שכולנו אהבנו והרגשנו שהוא אוהב את כולנו.

ראובן היה איש גדול עם לב ענק. לב עמוס באהבת הזולת, בחום וברגישות אין קץ. אוהב אדם, צנוע ותמיד נותן לך הרגשה שכאילו אתה עכשיו הכול בשבילו והוא שם בשבילך. סיפורו של 'טיב' שזור בסיפור חייו של ראובן, מדור מייסדי המפעל, אשר בזכותם השתרש המותג 'טיב טירת צבי' כמותג מוביל בעולם האיכות. הוא היה אֻמן (מסטר) בעולם הבשר, אוטוריטה ללא עוררין בתחום בתוך המפעל, אל מול הספקים השונים בארץ, ובמשך שנים רבות גם בבתי המטבחיים המובילים בדרום אמריקה.

מוסר העבודה של ראובן היה לשם דבר במחוזותינו.

כשחלתה טובה אשתו, סעד אותה במסירות עד מותה לפני כשמונה שנים.

לפני כארבע שנים ראובן נכנס למשרד והודיע לי שהוא מתכוון לפרוש בעוד מספר חודשים. ניסיתי לשכנע אותו שאין באמת צורך וכל מה שמתאים לו מתאים לנו. נפרדנו בחיוך ובלחיצת היד שלא הותירה אוויר, לחיצה מלאה בחום ועוצמה. עוצמה ופשטות אשר היו נר לרגליו של ראובן. 

ראובן היה איש של כולם, מתעניין ודורש בשלום כולם. קל מאוד היה להתחבר אליו ולהרגיש שהוא שם כולו בשבילך. צעיר ברוחו ובנפשו. 

אנו נפרדים ממך, עובדי המפעל בהווה ובעבר, חברי טירת צבי ובהם בני משפחתי, שהיו מחוברים אליך באהבה ובחברות רבה. 

זכה ראובן ובשנותיו האחרונות ביקרו אותו ילדיו ונכדיו מדי שבת, כולם אנשי תורה ועבודה. המורשת שלך נשמרת ובעזרת ה' נמשיך לשמרה.

אני סמוך ובטוח שתהיה מליץ יושר נאמן ונחוש למשפחתך בה אתה כה גאה, 

תהא נשמתך צרורה בצרור החיים.

עקיבא פולק