ליפניק לייבל ז"ל

ג' באדר א' תש''ג - א' בתשרי תשפ''א 07/09/1922 - 24/10/2020

נכתב ע"י לביא

אבא יקר שלנו,
ניצבות אנו כאן אתך, מלפניך, להודות וללוות אותך. אנו מתפעלות מדרך חייך שנבעה מתשוקה לחיים. היית אדם חופשי, עם רצונות, אהבות ותחביבים. היית סקרן וצמא דעת, והתמסרת ללימוד והעמקה בתחומים שנגעו לליבך. יחד עם האינדיבידואליות הדומיננטית שלך, היית אדם שחי על פי ערכים ואידיאלים משמעותיים הנקשרים למשפחה, לעם ישראל, לקיבוץ, להתיישבות ולחזון. חיית בצימאון של עשייה, וחתרת תמיד לקידום ושיפור של המציאות. היה לך חשוב להשפיע ברמה החברתית, העסקית, התרבותית והרוחנית. בתבונה ובנחישות, ידעת לתת מקום לאדם הפרטי בתוך מערכות מחייבות כמו המשפחה, הקיבוץ והדת. בעיני רוחנו, דמותך תמיד נמצאה בתנועה נמרצת וסוערת, דיבורך נוכח ומתלהב ומתובל בחוש הומור יוצא דופן.
בשנה האחרונה סיפרת על הוריך, ילדותך ומשפחתך. אהבת לספר ולחקור על שורשי המשפחה וליקטת סיפורים וקשרים משפחתיים כמוצא שלל רב. סיפרת כיצד מילדות ספגת את לימוד התורה, קיום המצוות, ציונות ואהבת הארץ. את חיבוב המצוות שהיה ספוג בך.
עד יומך האחרון הקפדת ללכת לתפילה במניין, ובשנותיך האחרונות הגשמת את צוואת אמך, סבתא חנה, והלכת ללמוד בישיבה.
המשפחתיות והשלום בין בני המשפחה היו חשובים לך מאוד ודאגת לומר לנו זאת בהזדמנויות שונות. היית גאה ושמח במשפחתך הגדולה והענפה שזכית להקים יחד עם אמא. אמרת לנו שאתה רואה בנו המשך ישיר, המשלים את המהלך שאמא ואתה התחלתם בעלייתכם ארצה.
בתקופה האחרונה בעת הזדקנותך המהירה שפקדה אותך ואותנו, השתקפה לנו אהבתנו אליך, דרך הדאגה והליווי שלנו אותך. אנו מבקשות את סליחתך אם הסבנו לך צער או סבל בצורה כזו או אחרת. השתדלנו ככל יכולתנו להיטיב אתך ולהקל עליך. אנו רוצות להודות לך על בהירות הדרך והאמונה שספגנו ממך ועל ידך הנדיבה שרצה מהר למלא בקשותינו. אנו מבטיחות להמשיך ולדאוג לאמא ולעטוף אותה באהבה ובמסירות כמו שהיית רוצה.
אבא יקר, קשה הפרידה ממך, אך רוחך הטובה תמשיך ללוות אותנו. ואתה תנוח בשלום באדמת ארצנו שאותה כה אהבת.
חניתה, כנרת ויסכה בשם כל המשפחה