יצחק דישון ז"ל

ל' בחשוון תרפ"ו - י"ד בכסלו תשפ"א 17.11.1925 - 30.11.2020

נכתב ע"י שלוחות

יצחק נולד בעיר היידלברג שבגרמניה. 

לפני ליל הבדולח עוד הספיק לחגוג את בר המצווה עם משפחתו ולאחר מכן יצא יחד עם אחיו מנחם ושלושת בני הדודים לבית הדוד בשבדיה. הוריו, שאול ופרידה וכל בני משפחתו שנשארו בגרמניה, נספו בשואה. בשנת 1941 עלה יצחק דרך עליית הנוער לארץ ישראל ולמד ב'מקווה ישראל'. לאחר מכן 

הצטרף לגרעין 'שלוחות' שבפרדס חנה בעקבות אחיו, שהיה בין מייסדיו. שם התחתן עם אסתר, ונולד שאול בכורם. שלומית, דוד, איתי וישי נולדו בקיבוץ שלוחות שבעמק בית שאן.

 

יצחק היה דמות משמעותית בשלוחות בכל תחומי החיים. הוא הקים את ענף הנוי, שהיה למפעל חייו, תכנן ועיצב את הנוי בדרך אמנותית, לרווחת הקהילה  וניהל את הענף במסירות ובדבקות במטרה. הוא עסק בצורכי ציבור באמונה, בנאמנות ובצניעות. הוא זה שהקים את 'חברת קדישא' והיה גבאי בית הכנסת, ובין מעצביו ומתכנני קישוטיו. לקראת שבועות הוא קישט את בית הכנסת והביא אליו את הטבע, החקלאות וריח השדה. הקִרבה ביננו, כמי שישבו על אותו ספסל בבית הכנסת, התבטאה בעיקר בקשר עין, שהזכיר לי את הקשר עם אבי. בפורים הזמין אותי לשבת לידו ולקרוא אתו במגילה. יצחק הקפיד להתפלל במניין בכל יום. שחרית, מנחה וערבית. כשכבר לא יכול היה ללכת, זכיתי לקחת אותו לבית הכנסת בערבי שבת וחג. יצחק זכה לזוגיות מופלאה עם אסתר היקרה וגם כשכבר לא דיבר, עיניו אמרו לה תודה. בתמונה שלא משה מזיכרוני אני רואה את יצחק מסתכל במראה עגולה קטנה ומוודא שהתפילין של ראש יהיו בדיוק במקום הנכון. בשבת פרשת 'תולדות' חגג יצחק יום הולדת 95 עם בני משפחתו. בשבת האחרונה לחייו באתי לבקרו ונפרדתי ממנו לשלום.

 

משפחה יקרה – אסתר, הילדים, הנכדים והנכדות, הנינים והנינות, אנו מחבקים ומנחמים אתכם. 

מִי הָאִישׁ הֶחָפֵץ חַיִּים אֹהֵב יָמִים לִרְאוֹת טוֹב.
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ מֵרָע וּשְׂפָתֶיךָ מִדַּבֵּר מִרְמָה.
סוּר מֵרָע וַעֲשֵׂה טוֹב בַּקֵּשׁ שָׁלוֹם וְרָדְפֵהוּ.

 

יהי זכרו ברוך, יחיאל נזרי