וולפה דוב צבי ז"ל

י' בניסן תש"ד - ג' באלול תשע"ח 02/04/1944 - 14/08/2018

נכתב ע"י לביא

דוב ז"ל נולד בארה"ב, אח לג'ודי שתבדל"א, וכבר מילדותו היה מחובר לקהילת בית הכנסת בניו יורק. בילדותו היה חניך בבנ"ע, ומשם עבר להדרכה. בסיום התיכון יצא להכשרה בקבוצת יבנה, ובתום השנה חזר לארה"ב כדי ללמוד לתואר ראשון בסוציולוגיה עם תעודת הוראה ב"ישיבה יוניברסיטי". במהלך לימודיו היה פעיל מרכזי בבני עקיבא, ולבסוף גם שימש המזכיר הארצי של התנועה בצפון אמריקה. ב-1964 התחתן עם מרים שתבדל"א, ובשנת 1966, כציוני נלהב, עלה עם מרים לארץ יחד עם חברי הגרעין האמריקאי 'נחשונים' ללביא, ושם הקים משפחה לתפארת, ברוכת ילדים ונכדים.

 

דוב תרם רבות לביסוס הקיבוץ - עבד במטע, במקשה, בנגרייה כמשווק בארץ ובחו"ל, והיה גזבר ומרכז משק. גם מחוץ ללביא הוא עבד בתפקידים משמעותיים: רכז משק בבית רימון, מנהל עסקי של קיבוץ מסדה, מנהל כספים במכללת עמק הירדן וסגן ראש המועצה של הגליל התחתון.

 

דוב היה חבר מרכז בבית היהודי, ולפני כן במפד"ל, והיה פעיל בפורומים רבים, כולל "שותפות 2000" והפועל המזרחי. נוסף על אלה, הוא היה מתנדב פעיל לאורך שנים ב"מתמיד" של הגליל התחתון ממש עד התקופה האחרונה.

 

דוב הוביל לאורך שנים את פעילות ה"חברה קדישא", והיה איש תורה, עבודה וחסד. דוב היה איש ציבור בכל הווייתו, שעסק בצרכי ציבור באמונה - אמונה בצורך למלא את תפקידו כמשרת ציבור בצורה נאמנה וישרת דרך, ואמונות פנימיות על האופן שבו אמורה להיראות המציאות, זאת לצד שמירה על צדקת הדרך ועמידה על עמדותיו.

 

הוא היה אדם רגיש מאוד, ודאג לשמור על קשר אנושי וחם גם עם אנשים שחשבו אחרת, ואף הפוך ממנו. המסורת הייקית שעליה הוא התחנך ליוותה אותו בכל פעולותיו -,הן במנגינות ובתפילותיו כשליח ציבור, הן בהומור חד והן בירידה לפרטים בדיונים על נהלים ועל מסמכים.

 

יהיה זכרו ברוך.

 

המשפחה