זכריה שלומי ז"ל

ט' ניסן תרצ"ה - ג' אדר ב' תשס"ח 12/04/1935 - 10/03/2008

נכתב ע"י בני דרום

אבא יקר שלנו.

בן 73 שנים היית, עת נפרדה נשמתך הגדולה מגופך המיוסר. נולדת בעיר ג'ובאן, בתימן. בגיל 13 עלית עם המשפחה מייד אחרי קום המדינה. אחרי פרק זמן במעברת עין שמר, עברתם לעפולה. ומשם ליהוד, התגייסת לנח"ל, לגרעין יובל הכ"ה, אשר הגיע לבני דרום. כחייל קרבי השתתפת במלחמת סיני, בפעולות התגמול, ובהמשך זכית להיות בין משחררי ירושלים במלחמת ששת הימים. בבני דרום, פגשת באמא ז"ל, ויחד הקמתם כאן משפחה צעירה ואוהבת, בה נולדנו אנו, ראשוני ילדיך. אחרי פטירתה של אמא, נישאת בשנית לרינה, והרחבתם את המשפחה.

השקעת את רוב שנות עבודתך בצרכניה, אותה בנית מהמסד עד הטפחות, וכל הבא בשעריה קונה קודם כל מנה של אהבה, חום, ותשומת לב, ב"מבצעים גדולים" ובחינם.

בחרת בשם המשפחה שלומי - המשקף את היותך איש שלום. אוהב שלום ורודף שלום. חשיבות השלום בן אדם לחברו היה אולי הערך החשוב ביותר שהנחלת לנו.
רבות למדנו ממך, אבא, על איך צריך העולם להראות; על חשיבותה של הפשטות, על מעלתה של החריצות, על הנכונות להקריב למען ערכים. לימדת אותנו לאהוב כל אדם באשר הוא אדם, ועוד לימדת אותנו שכשם שיש לדבוק בשלום ובפשרה, יש דברים שאין להתפשר עליהם - אין להתפשר על מידת העצלנות, ולא על מידת ה"בערך" שהרי מה שבערך אין לו ערך…

תודה גדולה ועצומה לצוות הרפואי של בני דרום, ולכל החברים שעטפו וחיבקו אותך ואותנו מכל עבר. הדי פעימתו של הלב הגדול שנדם יפעמו בלבנו תמיד.
לך לשלום אבא יקר ומיוחד שלנו, והייה מליץ יושר על כולנו.

ת.נ.צ.ב.ה.

עפר