צבי יוסף סיטסמר ז"ל

כ"ד תמוז תשי"ב - ט' אייר תשס"ח 17/07/1952 - 14/05/2008

נכתב ע"י קיבוץ לביא

צבי נולד במלמה לפני 55 שנה. הוריו, ייבדלו לחיים ארוכים, אודים מוצלים מאש, שרדו את התופת של מחנות ההשמדה והקימו את ביתם בשבדיה.

צבי ספג זהות יהודית עמוקה בבית והיה פעיל בתנועת בני עקיבא. הצטיין בלימודים וגם בספורט, שיחק כדורעף בהצלחה בליגה הלאומית וזכה במדליות רבות.

כהמשך ברור לדרך חינוכו הגיע לתכנית ההכשרה בלביא – ונקשר למקום בעבותות אהבה. כחבר לביא הלך ללמוד בווינגייט והתגייס לצבא. במלחמה בלבנון נפצע קשה וחייו היו בסכנה.

בלביא פגש את אשתו היקרה, אריאלה, ושם נולדו ילדיהם: אליאב, נעמן, עודד ועפרה.

צבי היה חבר פעיל במשק ובחברה. ריכז את ענף הרפת שנים רבות, היה אקונום במלון ולאחר מכן ניהל את מחלקת השיווק.

צבי, לפני 13 שנה חלית. בגבורה ובעוז נלחמת על חייך. הייתה זו גבורה שקטה של עוצמה עם עדינות, של כוח רצון אדיר אך תמיד בעִנייניות וברוח טובה. היה בך שילוב נדיר של השלמה יחד עם התמודדות אמיצה.

חיית הרבה מעבר למה שציפו טובי הרופאים. אבל, לאסוננו ולכאבנו, השיבה הזאת היא מוקדמת מדיי בעשרות שנים, מוקדמת בכל קנה מידה אפשרי.

צבי, היית איש של אמת, איש עקרונות, ישר כסרגל! הייתה לך אישיות מיוחדת במינה. החן שלך, נועם ההליכות והחיוך העדין הילכו קסֶם על כולנו. בנביא מיכה (ה') יש ביטוי מיוחד, יוצא דופן וחד פעמי: "נסיך אדם". זהו ביטוי שהולם אותך ואת המשפחה היפה והמיוחדת שבנית. הייתה בך מעין נסיכות של טוב לב, של אכפתיות, של חום אנושי ושל אצילות שהשרו מטובם על כל הסובבים אותך.

תהא נשמתך צרורה בצרור החיים.

(מתוך הספדיהם של הרב מאיר רובינשטיין והרב יהודה גלעד)