אני (חנה) שור ז"ל

ב' טבת תרע"ה - ז' אדר תשס"ז 19/12/1914 - 25/02/2007

נכתב ע"י טירת צבי

אני (חנה) שור, לבית וינצלברג, נולדה בצ'נוב- פולין. אחרי מלחמת העולם הראשונה, עברה המשפחה לקיל- גרמניה. שם הצטרפה לתנועת הבח"ד. באפריל 1935 הגיעה באנייה לארץ ועברה לכפר יעבץ להכשרה לקראת ההתיישבות. לטירת צבי הגיעה ב-1937, כאן נישאה למקס שור, שהיה פעיל בקיבוץ ובהגנה, ונולדו דני, רותי ומלכה. לפני 13 שנים נפטר מקס ז"ל ואני המשיכה לעמוד בראש המשפחה.

מעל שבעים שנה חייתה אני בקיבוץ. בני טירת צבי הראשונים זוכרים את אני כספרית ומנהלת מחסן בגדי הילדים, אבל רוב שנות חייה עבדה אני במטבח. חשוב היה לאני לתת את הרגשה שכאן זה בית ויחד עם כל הרעיונות הגדולים של הקיבוץ וערך העבודה, בבית יש אוכל טעים ומשביע, כשר ואסטטי. בכל הקיבוץ הדתי ובכל העמק ידעו שלאכול כדאי בטירת צבי. אני הייתה המבשלת הראשית במטבח, ועשרות (אולי מאות) נח"לאים, מתנדבים, זמניים, חדשים, בני ובנות המשק למדו אצל אני יום עבודה מהו, למדו לבצע את העבודה.

תמיד הייתה אכפתית לגבי המתרחש בקיבוץ, השתתפה בכל אספת חברים, לא הפסידה מסיבה או אירוע תרבות. התעניינה בספורט והפליאה במלאכת הסריגה.

בשבתות לא החסירה את תפילת שחרית ומוסף, הייתה שומעת הרצאות ומטיילת בטיולי הקשישים. אהבה את החיים והעריכה את מאמצי הוועדות והפעילים וידעה גם להגיד להם תודה וברכה.

אני הולכת מאתנו ומשאירה אחריה משפחה ענפה ויפה, אנשי תורה ועבודה המביאים כבוד לשמה.

יהי זכרה ברוך