גרשון שפט ז"ל

י"ב בכסלו תרפ"ח - כ"ו באב תש"ף 6.12.1927 - 16.8.2020

נכתב ע"י עין צורים

אבא יקר שלנו,

בשבועות האחרונים עברנו סיירת גיבוש. כשנודע לנו שחליתם בקורונה, אתה ואמא, ידענו מיד שאין שום סיכוי שנאשפז אתכם. לא ניתן לכם למות מבדידות ודיכאון. וכך, בהיערכות משותפת, ניהלנו משמרות, חיזקנו זה את זה והיינו אתכם במשך שלושה שבועות שהיו מכוננים עבורי. הספקתי לדבר אתך, ללמוד ולסכם דברים. אפילו סגרנו חשבונות מילדות על "אבא של שבת" שהיה עסוק בדברים גדולים, והודיתי לך על התמיכה והעצות שלך כשבגרנו, עצות מכוונות וחכמות. תמיד אמרת לי, לא משנה מה יגידו לך, אם זו האמת שלך - לכי איתה. כמה עוצמה העברת לי. 

מגיל צעיר בחרת ללכת להתיישבות. לא שאלת את הוריך. ידעת מה אתה רוצה ופעלת. מביריה הלכת לגוש עציון והקמת את עין צורים, נלחמת במלחמה המרה ונפלת בשבי. תקופה מכוננת בחייך. היית גאה בנו כשחזרנו לגוש. אמרת לי שבחלומות הכי ורודים לא חלמת שכך ייראה הגוש. בעין צורים החדשה הקמת משפחה עם אמא שהייתה חברתך הטובה. הייתם צוות לעניין.

היית מחויב לקהילת עין צורים. הייתה לך נחת גדולה לראות את המשפחה מתפתחת וגדלה. אומרים "המקום ינחם אתכם" - הקב"ה כבר מנחם אותנו בכך שנתן לך חיים ארוכים וטובים מלאי עשייה ונחת. 

אני מודה לקהילת עין צורים על התמיכה והאהבה שהרעפתם עלינו, לעדינה ותיפי היקרות, לאחותי אפרת ולאמנון שהיו שנים ארוכות הגב התומך לאבא ואמא, ולעודד ועדי שהמשיכו את מסורת הוריהם וסעדו בשבועות האחרונים את סבא באהבה, בעדינות ובמסירות אין קץ.

אבא ביקש לא להלאות בדיבורים, לא להטריח את הציבור. אני בטוחה שגם עכשיו הוא צופה בנו ויש לו כמה הערות על מה שאמרתי פה. שנינות וחוש הומור כמו שלו בכל סיטואציה נתנו פרופורציות בשבועות האחרונים. הוא תמיד אמר שיש לו מלאך ששומר עליו. 

השבט שהקמתם אתה ואמא - הוא חלק משרשרת דורות של עשייה ושינוי מציאות, של מנהיגות שלוקחת אחריות בידיים ועושה. בדיוק כמו זו שהערכת - עשייה ולא דיבורים. זה מה שיישאר לנו.

יהי זכרך ברוך אבא,

בתך, תמר