חיים יעקבי ז"ל

כ' בכסלו תרע"א - כ"ג בניסן תשס"ח 03/12/1909 - 28/04/2008

נכתב ע"י טירת צבי

חיים נולד בשנת 1909 בגליציה, והיגר עם משפחתו לגרמניה. את לימודיו סיים ב"תלמוד תורה" בהמבורג. בשנת 1933 התקבל להכשרה חקלאית של הבח"ד ב"גרינסהוף". ב- 1935 עלה ארצה והצטרף להכשרה ב"רודגס". חיים, יחד עם עוד 9 חלוצים, יצאו לדרום עמק בית שאן, לשמור על חלקת אדמה שנועדה להיות מקום יישוב. בגלל המאורעות נעזב המקום. חיים חזר ל"רודגס", ולאחר נישואיו עם קטה ז"ל והולדת בתו חדוה, הצטרף לקבוצת העולים להקמת טירת צבי. בתם חנה נולדה בטירת צבי. עד השנה האחרונה לחייו לא פסק חיים מלעבוד ולהיות פעיל בלימוד תורה ובקיום המצוות. חיים לא חדל ליזום וליצור, בעיקר בחקלאות. היה מומחה בגידול ירקות. בקיאותו הרבה הביאה אותו להיות מדריך חקלאי מוכר, אהוד ומקובל על חקלאים בבקעת בית שאן ובעמקים. הוא זכה בפרסים על פעילותו. כשפרש מעבודתו בגידול ירקות, בגיל מתקדם, לקח על עצמו את מטע האתרוגים של הקיבוץ. כאשר פרש מהמטע, לא ויתר ודרש לעבוד בעבודה מועילה. בכל יום הקדיש כמה שעות בהכנת האוכל לחדר האוכל.

חיים, איש ישר דרך, צנוע ועניו, שתרם גם בחיים החברתיים והדתיים בציבור שלנו. שימש בוועדות חברים, השתתף בלימוד המשנה היומית. חיים היה חריף ובקי בסוגיות אביי ורבא, ותמיד היה ערני ושותף באספות החברים.

חיים, שהתאלמן מרעייתו קטה לפני שנים רבות, היה איש משפחה למופת. זכה לאריכות ימים מופלגת, ונכדיו וניניו הרבים היו לו למקור שמחה ונחת. במותו נפרדנו מיסוד איתן בגוף ובנפש של קיבוץ טירת צבי.

יהי זכרו ברוך.

(מתוך דבריו של איצ'ה בלוויה)