יורם הראל ז"ל

כ"ד ניסן תש"א - י"ד שבט תשס"ח 20/04/1941 - 21/01/2008

נכתב ע"י טירת צבי

יורם היה איש של עבודה. 22 שנה עבד בענף הדייג, עבודה קשה בחום ובקור, ובתקופה זו גם ריכז את הענף. אחרי שתי עשרות שנים עבר לעבודה במפעל "טיב", שם השתלב בחדר האריזה לעוד כעשרים שנות עבודה.

היו בו, ביורם, תכונות של מסירות, התמדה ואחריות. סדר וניקיון היו חלק ממנו.

במשך 20 שנה היה גבאי בבית הכנסת.עסוק היה באיוש חזנים ובחלוקת עליות לתורה לפי מועדים ושמחות. היה מכין את בית הכנסת לימים הנוראים, דואג לארגן ארבעה מינים לסוכות ושקיות ממתקים לשמחת תורה וכיוזמה ברוכה, דאג לארגן שיעורים למעוניינים בשעת ההקפות בשמחת תורה, וכך גם חנוכה ופורים, יום העצמאות וחג השבועות עם ענפים וירק, ותשעה באב. כל שבת, מועד וחול עם הפרטים המיוחדים להם - וחוזר חלילה שנה אחרי שנה.

מן הזמנים שיורם היה סדרן עבודה (פעם היה זה תפקיד שאי אפשר בלעדיו) אנחנו זוכרים את כתב ידו הנאה המסודר המסדר אותנו לעבודה ולתורנות.

בימים בהם ריכז את סידור הרכב, נשאל פעם - "איך אתה נשאר רגוע עם כולם?" ותשובתו הייתה: "שירות לחבר צריך להיות עם יחס טוב ואדיב. כך צריך כל בעל תפקיד ציבורי במשק, להתנהג עם הציבור".

יורם היה בעל ואב מסור. במערכת הטיפול והחינוך ליווה את הילדים, הם היו אתו בבית הכנסת ובדייג, והם היו אתו גם כשחלה. בשנים האחרונות ראינו אותו בכל שבת על כסא גלגלים, שמח עם כל חבר שניגש לברכו ולהתעניין בשלומו.

תנחומינו לבינה, שרה, צור, עמית, גלעד, ישראל, גדי, יוכי, ושמעון וכל המשפחה.

יהי זכרו ברוך.

מתוך דברים שנאמרו בהלוויה.