תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

זר ברכות

04/08/2006
עמודים תמוז - אב תשס"ו (705) 8
זר ברכות
אות הנשיא למתנדב
לשושנה קאסוטו- עברון

"ביום רביעי בין הערביים הגענו לבית הנשיא. היו אתי ועם ראובן, ברגע המרגש הזה, כל מי שיכול מילדי, נכדי וכל קרובי מירושלים. בגן המפואר של בית הנשיא היה כיבוד כיד ה...נשיא. בשעה חמש נקבעה לי, לבקשתי, פגישה אישית עם הנשיא כדי להגיש לו את ספרי.
הטקס, כדרכם של טקסים היה מאוד מובנה, ולעיתים משעמם, אבל, לפי ראות הסובבים אותי הוא היה מאוד מכובד ומבחינתי היה מאוד מרגש".
כך דווחה שושנה עברון לחברי קיבוצה, קיבוץ סעד, ב"עלים" – עלון הקיבוץ, על חוויותיה מטקס אות הנשיא למתנדבים.
שושנה קיבלה את אות הנשיא "על תמיכתה במשפחות שכולות ועל נכונותה לסייע בכל מצוקה שמשפחת השכול בישראל נתקלת בה". שושנה היא פעילה בסניף הקיבוצי של יד לבנים, מאז שכלה את בנה נתן ז"ל. בעלון הקיבוץ היא מוסיפה עוד הרהורים בנושא ההתנדבות: "במשך שנים, כחברת קיבוץ מן השורה לא אהבתי את הפועל נד"ב על כל נטיותיו. היו 'התנדבויות' לגיוסים במטע, לגיוסים במיון מלונים וגזר ועוד 'התנדבויות' שכבר שכחתי, במקרים רבים גם 'התנדבתי' למעשה זה או אחר...הפעילות שלי במסגרות של יד לבנים ויד ושם (כאשת עדות), נעשו מתוך חירות גמורה והרגשת שליחות ולא התחברו אצלי לפועל נד"ב. והנה בא התיקון, החברים שהמליצו עלי אמרו לי בעצם ההמלצה שמה שאני עושה כבר הרבה שנים זאת התנדבות..."
ושושנה מסיימת בתודות לחברים ולמוסדות שאפשרו את הפעילות, וששמחו אתה על קבלת האות. (על ספרה של שושנה קאסוטו – עברון, במדור "על המדף")


ליו"ר הבא של המועצה האזורית עמק בית שאן

ברכות
לדני תמרי

זר ברכות לדני תמרי שהתמנה לתפקיד ממלא מקום יו"ר המועצה האזורית בית שאן, עד לבחירתו הצפויה כיו"ר המועצה האזורית, בסוף חודש אוגוסט. נכון לכתיבת שורות אלו, אין מתמודדים נוספים על התפקיד.
דני נכנס לתפקיד לאחר שהחזיק במשך שבע שנים בתפקיד סגן יו"ר המועצה, והוא מחליף את יעל שאלתיאלי, שמונתה לאחרונה למנכ"ל משרד החקלאות.
דני, חבר קיבוץ שדה אליהו, נשוי לתחיה (עורכת עמודים בעבר), אב לחמישה וסב לארבעה (החמישי בדרך...). דני כיהן כמזכ"ל הקיבוץ הדתי בשנים תשנ"ה עד תשנ"ט. עם סיום תפקידו כמזכ"ל, לאחר חודש של טעינת מצברים בישיבת הקיבוץ הדתי במעלה גלבוע, עבר ללשכת המועצה האזורית בקעת בית שאן, כסגן היו"ר ומאז הוא שם.
מהו החזון שלך, כיו"ר המועצה? החזון שלי, שהוא חזון המועצה בשנים האחרונות, הוא חיזוק העמק. אנו מקווים ומתאמצים למשוך לכאן את בני המשק, וכן משפחות חדשות שיגיעו לגור כאן בעמק היפה הזה.
עמק בית שאן נתפס בעיניי הציבור כמקום מרוחק, חם וקרוב לגבול, אך יתרונותיו רבים; הוא מציע איכות חיים, נכסי רוח ונוף משגע. אנחנו עובדים על פיתוח התעשייה באזור, בין היתר ב'שער הירדן', הסמוך לטירת צבי, שיהווה מתחם תעשייתי ותעסוקתי משותף לירדנים וישראלים.
בהצלחה לדני!


חסר רכיב