תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

בגאווה...

23/03/2006
עמודים אדר תשס"ו (702) 5
בגאווה, בתקווה ובאמונה...
יענקל'ה הלפרט

כשעמודים אלו יופיעו ב"עמודים", נהיה כולנו ב"ישורת האחרונה" לפני חציית קו הגמר של בחירות 2006. יש רבים המשוכנעים, שבחירות אלו הוכרעו כבר לפני זמן רב, ואחרים, ואני בתוכם, החושבים "שכל עוד הנר דולק אפשר לתקן". אשר על כן, עושה אני מאמץ נוסף בניסיון להסביר, להשפיע ואולי אפילו גם לשכנע.
כבתדריך צבאי אני מצהיר בזאת, שיש בכוונתי בסוף דברי לקרוא לקהל הקוראים להצביע בבחירות הבעל"ט למפד"ל. כן, גם אני שמעתי שיש רשימה משותפת ל"צד"ל" (ציונות דתית לאומית). אולם חשוב לי להדגיש בצורה שאינה משתמעת לשני פנים, כי הייתי ועודני איש התנועה הדתית לאומית.
אכן, איחוד הכוחות היה בלתי נמנע (הבעתי את מורת רוחי ממנו, בוועידת המפד"ל שהתכנסה לאשר זאת). הסקרים הלא מחמיאים ואפילו המאיימים, והתובענה שרק אם יהיו לך מספר ניכר של מנדטים תוכל לתבוע למשל, את תיק החינוך או משהו חשוב אחר (לשיטתי, תיק התחבורה הינו תיק בכיר ביותר. אם בתקופה בה אתה מכהן, הצלחת לצמצם את כמות הנפגעים בדרכים, איזה גן עדן מצפה לך, ממש לקנא...) היו בהחלט סיבות טובות לאיחוד. והיום, אין אני רואה פטור לעצמי מלהמשיך ולתת את קולי לתנועה זאת.
סיבות: חברי המפד"ל ששירתו בכנסת הנוכחית, זכו לציונים גבוהים ביותר על פעילות פרלמנטרית. יש להם ולנו בעיה מאוד רצינית - הם לא עוברים מסך!!! דהיינו, גם אם הם יעשו פעולות חיוביות בקנה מידה מדהים, זה בקושי יקבל את הכיסוי לו יזכה ח"כ שיצא בקריאה לחסימת הכספים לדתיים, או למתן זכויות לכל מיני תמהוניים. לא מאמינים?! הרי כמה נקודות למחשבה: ארבעת חברי הכנסת של המפד"ל חוקקו שלושים ושלושה(!) חוקים בכנסת האחרונה. לפניהם מצויה תנועת "הליכוד" על ארבעים חבריה שחוקקו יחד ארבעים ושבעה חוקים, ו"שינוי" שחמישה עשר חבריה חוקקו יחד ארבעים ושניים חוקים. תנועת "העבודה" המאוד יצירתית, חוקקה עם עשרים ושנים חבריה עשרים ושמונה חוקים והתנועה ה"חברתית" של כנסת ישראל, ש"ס, חוקקה עם אחד עשר חבריה שבעה(!) חוקים שלמים. ולמי שקשה החשבון, אז בממוצע, כל חבר במפד"ל חוקק יותר חוקים מאשר חוקקה תנועת ש"ס כולה, למשל. אה, כן אל תחשבו שהחוקים המדוברים עוסקים בבעיות השבת, המקווה ובשר הפיגולים בלבד. להלן מספר דוגמאות: הארכת חופשה ליולדת במידה והילוד אושפז לתקופה ארוכה במיוחד (ש. יהלום), התרת חניה לרכב של נכה בחניה שאין בה חניה מוסדרת לנכים (ש. יהלום), איסור על פושע שנשפט להרוויח מפרסום זכרונותיו ועלילותיו (נ. סלומיאנסקי), הרחבת אמצעי האכיפה על סרבני גט (ג. פינקלשטיין), צמצום האפשרות לפגיעה בעבודת נשים על ידי מעסיקן (ג. פינקלשטיין) ועוד ועוד. ממש עשייה, כמו שצריך לעשות חבר כנסת. נושא פעוט ערך נוסף; חכ"י המפד"ל קיבלו את הציון הנמוך ביותר בקרב הציבור הישראלי בנושא של פראיירים. רק ארבעה אחוז ומשהו מכלל הציבור חושב שהם מושחתים. במדינה בה חלק מההנהגה חושב ש"קופת שרצים" הינה תנאי בל יעבור לשאת בתואר של מנהיג או פרנס, תודו שבאמת, אין להם מה למכור.
אני מבקש להסב את תשומת לבכם לכך שהפעם אין אני מרחיב בנושא החינוך הציוני דתי, לא בנושא ההונאה בכשרות, לא בנושא השבת כערך דתי וערך סוציאליסטי וכו' וכו'. וגם לא מילה אחת בנושא של "ארץ ישראל".
לכל מתנערי המפד"ל, לאלו שפוזלים אחורה ל"קדימה", לאלו שמחפשים "סידור עבודה" ואפילו אלו הרוצים להתלכד ב"ליכוד", האם ברצינות אתם מוצאים סיבה למסיבה בהצבעה שלכם, כמו שאני מוצא?!
וכאן אני בא לומר לכולנו, הגיע הזמן לזקוף את הראש ולומר עם הרבה הרבה גאווה: "אני מצביע מפד"ל! מפד"ל מפלגה עם אופי, עם יופי ומי ייתן כל עם ישראל מפד"ל...".

עין צוריםחסר רכיב