תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

הדשא של השכן

29/03/2004
הדשא של השכן - אדר תשס"ד (681) 6
שבת היכרות (מירב)
כפי שפורסם, בשבת הבאה תתארח במירב קבוצה גדולה של תלמידים ורבנים מישיבת "שיח יצחק" באפרת. זוהי ישיבה גבוהה, והמתארחים כאן יהיו רווקים (אחרי צבא) וזוגות צעירים המהווים פוטנציאל לקליטה עתידית במירב.
המחשבה העומדת מאחורי שבתות מסוג זה היא חשיפה מרוכזת של מירב לקבוצה אורגנית הבאה אמנם לשבת סגורה משלה אך משדרת פתיחות ונכונות להיכרות עם היישוב ועם הקהילה.
שחזור התקופה ההיא (טירת צבי)
ממוזאון הפלמ"ח וחברת ההפקות "פנדה הפקות", המוכרת לנו מסרט הפרסומת של טיב, פנו אלינו לעזור ולהירתם לערב שיחזור "ההתקפה הגדולה". מדובר בערב אחד של צילומים בטירת צבי, שיתמקד בהתנהגות האוכלוסייה בתקופה ההיא.
"הנוריות" שבגרו (טירת צבי)
זכינו פעם נוספת לצפות בילדינו שהעלו את ההצגה "נורית צהובה" בבימויה של ר"מ. קהל רב ישב באולם שכלל את חברי טירת צבי, תלמידי בית הספר ומוריו. החוויה הייתה מרגשת עד דמעות, גם בהיבט התורני וגם עקב העובדה שהילדים של אתמול היו אותם ילדים שהציגו לפני 3 שנים כשהיו בחטיבה.
בנייה פרטית (עין צורים)
במזכירות התחלנו לדון בנוהל בנייה פרטית המוצעת על ידי הוועדה לבנייה פרטית. בקרוב יובא הנוהל לאישור אסיפת החברים.
תעשייה יפה בישראל יפה 2004 (סעד)
כפי שכולם יודעים זכתה "סיפן" השנה בדגל היופי בתחרות שמקיימת המועצה לישראל יפה. דגל היופי הוא שלב גבוה יותר ממה שזכינו עד כה. כדי לזכות בדגל זה התחרינו עם חמישה מפעלים נבחרים נוספים בענף הפלסטיקה, מה שהביא לסבב ביקורים נוסף של צוות השיפוט, ולבסוף נבחרנו כמפעל המצטיין בענף הפלסטיקה בטיפוח תעשייה יפה.
תודה לכל עובד ועובדת בסיפן שבכל יום בו הם באים למפעל, הם מקיימים הלכה למעשה תעשייה יפה בישראל היפה. המשיכו כך.
שיתוף פעולה בין שכנים (מעלה גלבוע)
לאור הצלחת ערב הפרידה המשותף מד"ר ד', יזמו שכנינו בקיבוץ מירב הזמנה להשתתף אתם בערב הצדקה המתוכנן אצלם השבוע. התכנית תתקיים בחדר האוכל בשעה 21:00.
בתכנית: ארוחת ערב בשרית קלה; קייטנת איל"ן – סרט; מחזה – "הקמצן".
כל ההכנסות מערב זה קודש לקייטנת איל"ן ולהקמת מטבח לגמ"ח "דרכי ציון" – בית שאן.
עלות: 40 ש"ח לנפש.
טיפת נחת (עין צורים)
אם חפצים אתם בטיפת נחת, אתם מוזמנים לישיבה בימי חמישי אחת לשבועיים בשעות אחר הצהריים. תלמידי ישיבה וילדינו יושבים בחברותות רב-גילאיות ולומדים יחד בהמון חדווה. לכל ילד יש כרטיס "מתמיד" והוא צובר לו מפגשי לימוד בכרטיס. נושא ראשון שבחרנו הוא התפילה.
תערוכת i.m.t.m (עין צורים)
בסוף חודש פברואר מתקיימת התערוכה השנתית ל"תיירות בינלאומית של אגן הים התיכון". השנה, להבדיל משנים קודמות, התערוכה צמודה ל"וועידת ראש הממשלה לתיירות" וכמובן בחסות שר התיירות. בשנים קודמות היינו מיוצגים בתערוכה בדוכן פצפון של עמותת התיירות "יואב-יהודה" בתור אחד מה-50 תיירנים בעמותה, וכמובן שלא ראינו מזה הרבה תוצאות. השנה יש לנו הזכות והכבוד לחלוק עם ידידינו: עלומים, סעד, טירת צבי ושלוחות, דוכן גדול במיקום נהדר, ולכולנו משהו מאוד משותף: "תיירות בקיבוץ הדתי". תודה מיוחדת לי' גורפיין, דוברת הקיבוץ הדתי, שמצאה את האפשרות המיוחדת הזו ודאגה לאסוף את כולנו ולנצח על ההכנות.
חסר רכיב