תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

הישרדות במדבר

18/08/2008
עמודים מנחם - אב תשס"ח 725 (9)
י"ג בבית ספר יפתח
השרדות במדבר
מרב תורן

בתחילת השנה, לא חשבתי שאוכל ללמד כמה שעות ברציפות בלי להשתגע,בסוף השנה שמחתי לראות חבר'ה שבזכות הלימוד שלנו עברו בגרות בהצלחה
מירב תורן על שנת הי"ג

את שנת הי"ג עשיתי בבית הספר יפתח, בישוב אבנת שליד ים המלח.
מה עשיתי שם? מהבוקר עד אחרי הצהרים העברתי שיעורי עזר במקצועות שבחרתי ללמד בתחילת השנה (ספרות, לשון, היסטוריה). בכל אחד מערבי השבוע הייתה פעילות חברתית של כל בית הספר- משחקי כדורסל, כדורגל, סרטים,כאשר בימי שלישי העברנו פעילות שאותה הכנו, אנחנו - הי"גמלים לחניכים וזה היה חלק מהמקום המיוחד שלנו איתם. ביפתח, מאוד סומכים עלינו, הי"גמלים, ויש לנו בנוסף למשימות המוגדרות, יד חופשית לעשות כל מה שנראה לנו חשוב ומתאים לעשות עם החבר'ה.
לא רציתי להתגייס מייד אחרי בית ספר ולכן, בחרתי ללכת להתנדב השנה.
מאוד עניין אותי התחום של נוער בסיכון- ביפתח לומדים נערים ממשפחות דתיות, שנפלטו מכל המסגרות שהיו בהן בעבר. רובם התרחקו מהדת, והחברה לא קיבלה את הבחירה שלהם. בעקבות כך חלקם הסתבכו בסמים, באלכוהול ובאלימות.
הציפיות: לא ידעתי למה לצפות השנה. אף פעם לא התנדבתי במקום אחד 24 שעות, שנה שלמה.
למדתי המון - על עצמי, על הסביבה, על בעיות ועל קשיים שונים.
בתחילת השנה, לא חשבתי שאוכל ללמד כמה שעות ברציפות בלי להשתגע, ובסוף השנה שמחתי לראות חבר'ה שבזכות הלימוד שלנו עברו בגרות בהצלחה.
החוויה הכי חזקה שלי השנה הייתה שבוע "הישרדות"- חמישה ימים במדבר יהודה. כל אחד סוחב על עצמו תיק עם כל הציוד ובכל יום הולכים בסביבות שבעה עשר ק"מ. כל שנה בית הספר יוצא לטיול השרדות שמטרתו לאפשר לכל היוצאים, גם החבר'ה וגם הצוות, להתמודד עם קשיים, במקום שונה ובדרגות קושי שונות, שביומיום לא יוצא להתמודד איתן.

שלוחות
חסר רכיב