תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

ספרי הרך

02/12/2007
עמודים כסלו תשס"ח (718) 2
ספרי הרך
מסעד למוזיאון הארץ
שרה המל

בחנות מוזיאון הארץ ניתן לרכוש ספר לפעוטון - "ספרי הרך". הספר הוא פרי יוזמה וייצור של "מתפרת סעד".
בעלון סעד מדווחת רחל אבירם, מנהלת המתפרה: "לפני זמן מה התקשר אלי בן משק (שביקש להשאר בעילום שם) ובהתרגשות סיפר לי שבביקור במוזיאון הארץ בתל אביב ראה בחנות המוזיאון את "ספרי הרך". הוא הושיט את ידו כדי לראות, ובעלת החנות אמרה לו שהיא שומרת על הספר הזה באופן אישי ובקשה שייתיחס לספר בעדינות, כי זה המוצר היפה ביותר שיש לה בחנות".
הלכתי לרחל לשמוע קצת פרטים על הספר.
רחל: "לאחר שנאלצנו לסגור את ענף האופנה, עקב ריבוי יבוא זול שלא יכולנו להתחרות בו, חיפשנו אפיק אחר להעסקת הפנסיונריות שלנו. בדקנו בכל מיני כיוונים, ויחד העלינו רעיון להתעסק עם עקרונות מריה מונטסורי לגיל הרך. יחד בנינו את הספר, את העיצוב הגראפי עשה עבורנו גרפיקאי בן-משק שעזב (שאינו מעוניין לפרסם את שמו).
העובדות שלנו כולן מבוגרות, חלקן הגיעו כבר לגיל 86. בסך הכל עובדות כ– 20 פנסיונריות.
בספר מושקעת עבודה רבה מאוד, חלקה במכונת תפירה וחלקה בעבודת יד וזאת הסיבה למחירו הגבוה. יש לציין כי למרות המחיר – הספר נחטף כלחמניות טריות, וכל כמות שמגיעה לשוק – נמכרת מייד. אנחנו מספיקות להכין כל שבוע כ – 150 ספרים, הנמכרים רק בחנויות יוקרה, בגלל מחירם הגבוה".
בחנות המוזיאון עולה הספר 240 ₪. (אגב, מנהלת חנות המוזיאון בעצמה פנתה והזמינה את הספר, לאחר ששמעה עליו. מאז היא אינה מפסיקה להזמין!).
במסגרת נפרדת
ניתן לרכוש את הספר דרך האינטרנט (באתר סעד), בטלפון 6800414 – 08
או בנייד 2956843 – 052 (רחל אבירם) (לא בין 14.00 ל 16.00)

חסר רכיב