תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

�©�ž�—�× �×�•�¨�” �‘�©�“�¨�•�×

21/10/2007
עמודים תשרי - חשון תשס"ח (717) 1
והיית אך שמח

על שמחת תורה בשדרות
טובית גל

לטובית גל ולעוד חברים היה חשוב
שגם בשדרות מוכת הקאסמים יוכלו לשיר
"ושמחת בחגך"
על שמחה גדולה בשמחת תורה

"ושמחת בחגך והיית אך שמח" הפסוק שמתיישם בטבעיות ובקלות ברחבי הארץ בשמחת תורה, היה לשאיפה, שלי ושל חברי, שיתיישם גם בשדרות, מוכת הקסאמים והכאב.
חגגנו את שמחת תורה בשדרות - 200 בני נוער ומבוגרים, דתיים וחילונים, בנות ובנים. יחד עם כולם היינו חלק מזרם אנושי שנע ברחבי העיר עם דגלים, ספרי תודה ושירה אדירה - "אל תירא ישראל" ו- "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה". הידיעה שכולנו כאן יחד, עוזרים להשיב את החיים לעיר, שחודשים רבים לא נראו בה אנשים שמסתובבים בשלווה ברחובות, מילאה את כולנו בשמחה רבה. עוברים בכל העיר, לא מפספסים אף מנין, מצטרפים בכל בית כנסת להקפה או שתים ועוברים הלאה... הזקנה מהחלון בקומה השלישית מוציאה ראש, מוחה דמעה, זורקת לנו סוכריות ושפתיה ממלמלות- תודה! ילד שכבר מזמן לא זכה לשחק על הדשא שמתחת לביתו, מבקש מאימו להצטרף אלינו לצעדה ולשמחה והיא מרשה לו בחיוך, כי אם אנחנו פה ברחוב אז גם בנה בטוח.
ובסיום החג - כולנו צועדים ברחובות בשירה אדירה, התושבים במרפסות שמחים לראות את עם ישראל שנמצא כאן ואיתם.

במשך כל חודשי הקיץ פעלה עמותת "לב אחד" בשדרות. מתנדבים המגיעים ליום אחד, נשלחים למשימות ברחבי העיר- ליווי זוג זקנים לבנק שמול הבית, שאליו פחדו לצאת לבד, משחק עם ילדים שאמם זקוקה למנוחה כי היא לא ישנה בלילה, ניקוי בית שספג פגיעה ישירה מקסאם, שיחה עם בחור שזקוק לפרוק את פחדיו, חגיגת יום הולדת לילד בן שבע שחבריו לא הגיעו למסיבה כי ההורים פחדו לשלוח מחשש ל"צבע אדום" הבא...
כשחברי ואני התחלנו לארגן את החג בשדרות לא שיערנו עד כמה העיר הזאת צמאה וזקוקה לחיבוק ולחיזוק שלנו. אני מודה לקב"ה שזכיתי לקחת חלק בתרומה האדירה הזאת. אני מודה לקב"ה שזכיתי להיות חלק מתנועה כזאת, תנועת הקיבוץ הדתי, שקיבוציה תורמים בחיוך כשצריך, גם כשפניתי בבקשת עזרה יום לפני החג.
ומודה לכל מי שתרמו - שבלעדיהם, החג לא היה נראה כך בשדרות.
בארות יצחק
חסר רכיב