תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

לזכרה

28/02/2007
עמודים אדר תשס"ז (711) 5
לזכרה
פמלה ולד ז"ל
נולדה: י"ב אייר תש"ב (29.4.1942)
נפטרה: כ"ו טבת תשס"ז (16.1.2007)

כפר עציון
פמלה נולדה בפוצ'סטרום בדרום אפריקה, עיירה קטנה ושלווה, בת ללילי ולפיליפ. היא הילדה השנייה במשפחה, לפניה נולדה אנט ואחריהן הלל ואיזידור.
הרבה מהאנשים העומדים פה זוכרים בוודאי את פיליפ ואת לילי מביקוריהם בכפר עציון, וכמו כן את אנט, שהיום גרה באוסטרליה, ואפילו את איזידור שביקר במפתיע, כדרכו, בבת המצווה של אריאלה.
איזידור נהרג באופן טראגי בתאונת מטוס לפני 20 שנה.
בפוצ'סטרום בימים ההם הייתה קהילה יהודית חיה ותוססת, ופמלה גדלה באווירה הזאת.
כמישהי שתמיד אהבה ילדים, היא למדה טיפול בגיל הרך ביוהנסבורג.
ב–1967 היא הגיעה לארץ כמתנדבת בקיבוץ "הסוללים". חוויה זו השפיעה על החלטותיה בהמשך חייה.
בחזרתה לדרום אפריקה גרה פמלה ביוהנסבורג, ולא במקרה נתנה שיעורי גיטרה לידידה שלה. ידידה זו, פרל, הייתה אחותו של ג'ף, ובמוקדם או במאוחר פמלה וג'ף נפגשו.
אחרי נישואיהם והולדת אריאלה, ג'ף מונה למנהיג רוחני של הקהילה היהודית בעיירה קטנה "וונדרבל פארק". גם פמלה מילאה שם תפקיד מרכזי כאשתו, ותרמה רבות לחיי הקהילה, ושם גם נולד אלי.
במשך הזמן הקהילות היהודיות בערים הקטנות של דרום אפריקה הידרדרו במספרן, ופמלה וג'ף החלו לחשוב על עלייה. הם הגיעו לישראל בחג הפורים הגשום ביותר בתולדות הארץ, ובילינו אותו ביחד בבית העמק. אחרי אולפן באשקלון בחרו את כפר עציון כביתם.
כל מי שכאן היום מכיר את עבודתה של פמלה בכפר עציון ואת תרומתה: בבית התינוקות, באספקה, בסידורי הפרחים שלה, במטבח וכמובן באופייה החם והאוהב שחיבק את כולנו.
אז באו השנים הארוכות והקשות אחרי השבץ, אבל כולנו יודעים שהיא התמודדה עם המצב באומץ, וניהלה את ביתה ואת משפחתה מהכסא עם העזרה המסורה של מריה, ובשנים האחרונות מרי-סל, שטיפולן ודאגתן היו ללא גבולות.
חברי כפר עציון, לנו אין מילים לתאר את האהבה והתמיכה שנתתם לפמלה ולמשפחה, גם מבחינה מערכתית וגם כחברים אישיים.
עשיתם כל מה שיכולתם ויותר מכך, כדי לתת לפמלה את איכות החיים הטובה ביותר האפשרית.
אנחנו מודים לכם מעומק ליבנו.
ג'ף אריאלה ואלי, אחרי שפמלה התמוטטה ואושפזה, מסירותכם אליה כמשפחה, וזה שלא עזבתם אותה אפילו לדקה ראויים לשבח, אפילו על ידי אנשים הרגילים לראות מראות קשים בבית החולים "שערי צדק".
הלל ואני כמו כולם פה לא מסוגלים לתפוס שפמלה, אחותנו הנפלאה והאוהבת, לבו של המעגל המשפחתי, לא נמצאת עמנו עוד. היא תהיה בלבנו לעד.
יהי זכרה ברוך.

הלל ולינדה (אחיה וגיסתה של פמלה ז"ל)
חסר רכיב