תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

קוראים - חושבים - מגיבים

29/07/2009

קוראים-חושבים-מגיבים

חברים שמעוניינים להגיב ולכתוב, מוזמנים לפנות אל הילה אונא, מרכזת "אשה בתנועה" בקיבוץ הדתי, במייל: mila@sde.org.il

 

 

אפרת רוזנברג ממשיכה בדיון: "למה הן צריכות את זה?", ותשובתה: "הפמיניזם האמיתי היא יכולת הבחירה". האם בפנינו, בקיבוצים, פתוחות כל אפשרויות הבחירה? האם אנחנו רוצות בכלל לבחור?
תפילה זכה לנשים – הרב אמנון בזק ערך עבור נשים נוסח מיוחד של התפילה האינטימית, שנאמרת לפני כל-נדרי, עם התקדש החג. ברשימה כאן גם קובץ של התפילה ב-word. כדאי להדפיס ולשמור במחזור לשנה הבאה, בתקווה שיתקבלו ויתגשמו כל תפילותינו.
תפילה זכה לנשים
הבנות מצטיינות בתיכון – ומה אחר כך? שני מאמרים חשובים על חינוך הבנות (והנשים) הדתיות בעולם מורכב. ומה קורה אצלנו בקבה"ד: האם החברה שלנו באמת מאפשרת לנשים להתקדם ולהצטיין בכל תחום? מי נחשבת אצלנו כ"מצוינת"? האם אנחנו – בעיסוקינו ובמטרותינו בחיים – נותנות דוגמה טובה לבנותינו המצטיינות? מאמר שני
הבנות מצטיינות בתיכון – ומה אחר כך? שני מאמרים חשובים על חינוך הבנות (והנשים) הדתיות בעולם מורכב. ומה קורה אצלנו בקבה"ד: האם החברה שלנו באמת מאפשרת לנשים להתקדם ולהצטיין בכל תחום? מי נחשבת אצלנו כ"מצוינת"? האם אנחנו – בעיסוקינו ובמטרותינו בחיים – נותנות דוגמה טובה לבנותינו המצטיינות? מאמר ראשון
במאמר מרגש (מתוך "דעות") משתפת אותנו נעמה פלסר בחוויות וזיכרונות של ילדה דתית המתמודדת עם מסרים שקיבלה בקשר לגופה – חוויות וזיכרונות של כל אחת מאיתנו... במאמר גם פתרונות ותכניות אשר מנסות לשנות את הגישה במטרה "ליצור תפיסת עולם יהודית מקורית הרואה בגוף חלק מעבודת ה'".
הרב אמנון בזק מישיבת הר עציון מעז לעסוק בסוגיה הרגישה של נישואין בגילאי 19-20 – תופעה ההולכת ונפוצה במגזר כולו וגם אצלנו. מאמר (קצת ארוך) אך חשוב ביותר מתוך אתר "קולך".
בית כנסת "ידידותי" לנשים – הרב שרלו פרסם הצעה משלו. כדאי לקרוא ולחשוב: מה קורה אצלנו? איפה אנחנו?
חסר רכיב