תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

בשנה הבאה

02/08/2006
עמודים תמוז - אב תשס"ו (705) 8
בשנה הבאה...
הם סיימו י"ב שנים בבית הספר – ומה הלאה?
צבא? י"ג משימתי? מכינה? ואולי שירות לאומי?
פנינו, ביקשנו, רדפנו... היה קשה...
אבל שווה – תיראו בעצמכם!!!
זה נוער!

בית רימון
יובל דיטש

יובל הוא בוגר בית ספר שק"ד בשדה אליהו.
יובל למד במגמה ביולוגית ובמגמת מוזיקה בבית הספר במזרע והוא מנגן בכלי נגינה שונים.
החוויה המיוחדת שהוא זוכר מבית הספר היא חגיגת פורים שארגנו בבית הספר בכיתה י"א.
בשנה הבאה יעשה שנת י"ג בבית שמש. יובל התלבט אם ללכת לבית ספר יפתח או ל'קדימה' בתל אביב, אך במשך השנה התגבשה בו ההחלטה ללכת לגרעין "מעיין" בבית שמש. מה שמושך אותו שם זו העבודה עם חבר'ה תיכוניסטים ויוצאי אתיופיה (מועדונית אחר הצהרים).
בשנה הבאה הוא מקווה לעלות מדרגה מבחינה דתית וערכית, וכמו כן לתרום לחבר'ה שנתוני הפתיחה שלהם קשים יותר.
קבוצת יבנה
נגה שרקי

נגה היא בוגרת בית הספר הדתי לבנות – 'בית וויינשטיין' בבני ברק. נגה למדה במגמת מנהל – כלכלה, חשבונאות וניהול משאבי אנוש. בכל בוקר יצאו שתי בנות מיבנה בשעה 07:15, ברכבת, וחזרו בסביבות השעה 16:00. "השנים האלו לימדו אותי להסתדר גם מחוץ לקיבוץ, להכיר אנשים אחרים ולהיות פתוחה יותר", היא אומרת.
בשנה הבאה, נגה תתגורר בירושלים, ותתנדב במקלט לנשים מוכות, במסגרת שרות לאומי (בינתיים). "הגעתי לשם, בסיוע של מור יפה (ממחלקת ביטחון), שגם היא התנדבה שם.
אני מקווה שבשנה הזאת אצליח לתרום, והיא תהיה בשבילי הכנה לצבא".
מעלה גלבוע
יהושע מלק

יהושע הוא בוגר הישיבה התיכונית בחיספין במגמת ביולוגיה וספרות. על חווית בית הספר הוא אומר שהיו אלו "ארבע שנים נהדרות".
בשנה הבאה יהושע מתכן ללכת למכינה הצבאית "עֹצם" שעברה ליתד מעצמונה.
ההתלבטות של יהושע הייתה בין מכינה לישיבה. על המכינה קיבל המלצות מן הרמי"ם ומראש הישיבה, וההחלטה הסופית נעשתה לאחר שבת הגיבוש במכינה.
בשנה הבאה הוא מקווה לבסס זהות עצמית ברורה יותר ולהגיע לדרך החיים שבה ירצה לחיות.
עין צורים
טליה גולדפיין- הלפרט היא בוגרת מכינת לה"ב באפרת.

בשנה הבאה תעבוד טליה ב"לח"ן" באפרת. זהו בית ספר לנוער שלא מצא את מקומו במסגרות פורמאליות. "איך שמעתי על המקום? אני למדתי שם בעצמי" (מכינת לה"ב היא תוכנית המשך של בית הספר).
"בשנה הבאה אני רוצה לתרום שנה מהחיים שלי למדינה, שנה שבה אני נהנית לתרום במקום שאני בוחרת לתרום בו", אומרת טליה ומוסיפה, "קיבלתי הרבה מהמקום הזה ועכשיו, אני רוצה להחזיר".
סעד
יאיר שלומי הואבוגר הישיבה סביבתית מצפה רמון.

בשנה הבאה, הולך יאיר למכינה תורנית ללימודי ערבית ומזרחנות בראש פינה.
"הגעתי לשם דרך מאיר יניב, חבר מהקיבוץ, שמסיים את המכינה השנה, והוא סיפר לי דברים חיוביים על המקום וגם עזר לי להגיע למקום.
בשנה הבאה אני מצפה לחזור ללמוד כמו שצריך, מה שלא עשיתי בשנתיים האחרונות יותר מדיי... ושזה יעזור לי להתקבל לאן שאני רוצה במודיעין".
עלומים
אורן הופמן
למד בבית הספר בקיבוץ יבנה.

בשנה הבאה ילמד, בע"ה, במכינת "ארזי הלבנון" שבמעלה אפרים. אורן לא חשב שילך למסלול של מכינה, אבל לאחר שביקר מספר פעמים במעלה אפרים, מאד התחבר למקום. למה? הרמי"ם בראשותו של הרב שרון מאד חברותיים ומלמדים באווירה טובה ומזמינה. בנוסף לכך, שוררת במכינה רוח צעירה – גם אצל המדריכים וגם בדרך בה מתנהלת המכינה. המכינה מאפשרת צורת למידה המתאימה לכל אחד. כל אחד יכול לנהל לעצמו את סדר יומו. המכינה משלבת את לימודי התורה עם התנדבויות שונות במעלה אדומים, ובפעילות גמ"ח המנוהל על ידי המכינה. בתקווה שכל הציפיות יתממשו...

חסר רכיב