תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

קייטנת איל"ן

28/08/2005
עמודים מנחם - אב תשס"ה (696) 11
קייטנות איל"ן בקיבוצים שלנו

בשבוע שעבר התקיים ערב "קייטנת איל"ן – חיזוק המעורבות בין קהילה לקייטנה". תודה לכל משתתפי הפאנל. וכן תודה לכל הנוער והחברים שהגיעו. הערב היה מושקע ומכובד, אף שקיווינו להשתתפות גדולה יותר.
הצוות שהוקם לניהול הקייטנה מבקש מהנוער: הודיעו לנו על נכונותכם לעבוד בקייטנה. חברים המוכנים להעביר פעילות (יצירה, בישול, מוסיקה) או בעלי רעיונות לפעילויות, בבקשה ליצור אתנו קשר.
בזאר אוכל וצמחים יתקיים בקרוב, ההכנסות קודש לקייטנה.
בבקשה עקבו אחרי ההודעות בדף שבועי או בתאי הדואר שלכם.
[בית רימון]

"והיה כעץ שתול על פלגי מים... וכל אשר יעשה יצליח" (תהִלים א)
קייטנת איל"ן תיפתח השבוע, ובה, כרגיל, יפגינו ילדינו את יכולתם לקבל ולאהוב את השונה, לעזור ולתרום.
והשנה כמה חידושים: השתתפותם של נערי קד"מ ממלכישוע בצוות, והמגורים שיהיו בפנימייה של הישיבה.
אז לפני שהכול מתחיל, נגיד לנערינו (וכמובן גם לכל הציבור הנרתם) תודה גדולה! שבכל שנה אתם מתגייסים, מתמודדים ולומדים.
ונאחל שכמו שאתם יודעים מתי לנגב דמעה, מתי לצחוק ומתי להיות קשוחים ולהציב גבול, כך גם אנחנו נדע לקבל ולהתמודד עם הימים הבאים עלינו.
תודה לכל מי שמסייע, מבשל, תורם מזמנו וכספו.

[מעלה גלבוע]

לילדי התיכון ולכל משתתפי קייטנת איל"ן
השבת – שיחה עם מ'
על המורכבות שבעבודה עם ילדים נכים.
[כפר עציון]

השנה לא אירחנו את קייטנת ית"ד המסורתית עקב מחסור במקום. ילדי החטיבה יצאו להתנדב בקייטנת ית"ד הארצית בזיכרון יעקב, והדריכו את ילדי תסמונת דאון ומשפחותיהם במשך שלושה ימים.
[חטיבה, טירת צבי]

ביום שני נסענו למרכז ספיבק ברמת גן כהכנה לקייטנות איל"ן. התנסינו במשחקי ספורט על כיסאות גלגלים, ופגשנו בחור בשם ב' שסיפר לנו על ההתמודדות שלו בתור נכה.
...קייטנת איל"ן שתיפתח השבוע תיארח 17 נכים, חלקם מוכרים וחלקם חדשים, וכולם ברוכים בבואם. גם השנה נשמח לקבל בשביל הקייטנים מגדנות ודברי מאפה ל"ארוחת ארבע" ובכלל.
[טירת צבי]

לצורך ההתארגנות של קייטנת איל"ן ולהצלחתה אנו פונים לעזרה מכל קהילת ראש צורים. אנו זקוקים למצעים, מאווררים, מימון ובישול ביתי לארוחות צהריים וערב, כולל ערב אחד של אירוח בבתים לארוחת ערב. לקראת הקייטנה יעברו ילדי ראש צורים בין הבתים לאסוף כל מה שניתן. הרשמה לבישול, אירוח והשאלת ציוד, תהיה תלויה בכניסה למרכולית.
(ראש צורים)

לקראת קייטנת איל"ן תתקיים ביום חמישי ההצגה "מלאך עם תסמונת דאון":
"אני מבקש שתיגעו", אומר דקל, "כלומר, אל תיבהלו ממני, אני לא נושך ואני לא מזיק ואני גם לא מסכן. אמנם פניי עוטות מסיכה וגם קולי עוטה גוון שאי אפשר לטעות בו. אבל אני מבקש שתתנו לי הזדמנות להציג את עצמי לפניכם. אני – דקל. לא איזה יצור מוזר אלא אדם של ממש"!
זהו מחזה המפגיש את עופר ודקל, שני אחים. עופר – שחקן, דקל – שחקן הלוקה בתסמונת דאון. באהבה ובהומור הם מתארים את הסיפור האמיתי והמרגש על הקשר שנוצר ביניהם. אל תחמיצו!
(לביא)

במשך כל השבוע הקרוב נארח את ילדי מוסד "קרן-אור" מירושלים. במוסד חוסים ילדים עיוורים עם מוגבלויות נוספות. ת' התנדבה שם במהלך כל שנת הי"ג שלה.
לאורחים היקרים – ברוכים הבאים!
(לביא)

"בשביל חסד העולם מתקיים"
הילדים שמגיעים אלינו לקייטנה לומדים בבי"ס "אסיף", הנמצא ב"אסף הרופא", וחוזרים כל יום לביתם. בקיץ יש להם קייטנה בבית הספר עד אמצע אוגוסט, אך לפי דבריהם, אין כמו הקייטנה בקיבוץ.
רוב ההורים לא נוהגים להשאיר את ילדיהם בבית בלעדיהם ושבוע הקייטנה מאפשר להם ליהנות מחופש מסוג אחר.
הטעם הטוב של הקייטנה נשאר לילדים מקיץ אחד לשני. במשך השנה הם לא מפסיקים לדבר על הקייטנה ולשאול על החונכים הספציפיים שלהם.
תודה מראש לכל הנענים ברצון לעזור לנו בפעילויות השונות!!
[בארות יצחק]
חסר רכיב