תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

מכתבים למערכת

02/08/2005
עמודים תמוז תשס"ה (695) 10
מכתבים למערכת


אתר בני עקיבא העולמית

חברים יקרים,
אני רוצה לספר לכם על האתר החדש של בני-עקיבא העולמית - www.bneiakiva.net.
במיוחד אני רוצה לספר לכם על "חפש חברים".
הרעיון הוא לבנות מאגר מידע של חברי בני-עקיבא (מהעבר ומההווה) ודרך האתר תוכלו ליצור קשר עם חברים ישנים וחדשים. כל הפרטים נשמרים בשרת בטוח. כתובות אי-מייל ופרטים נוספים אינם מופיעים באתר ולכן רק חברים באתר יכולים ליצור קשר אתך. שירות החיפושים ניתן חינם לכל החברים, ויש תשלום שנתי סִמלי כדי לשלוח הודעות (בהתחלה גם שירות זה יינתן בחינם).

נרשמת באתר הישן, אך כדי להירשם לאתר החדש לחץ כאן.

אם כבר נרשמת לאתר, נסה לעודד את כל החברים שלך להירשם. ככל שיהיו יותר חברים באתר זה יהיה יותר שימושי לחפש חברים. יש כבר 903 חברים שנרשמו מכל העולם.
אני מקווה שתבקרו באתר, תירשמו בו ואולי גם תצליחו למצוא חברים ישנים.
אשמח לעזור בכל שאלה, לשמוע הצעות וכו'.
סטנלי קיי, עלומים


ישיבת פלמ"ח - הייתה

כתיבת היסטוריה על אנשים חיים מזמנת לפעמים הפתעות. בגיליון עמודים הקודם (סיוון), ברשימה על היחידות הדתיות בהגנה, סיפרתי איך לא הצלחתי לאמת את סיפור ישיבת הפלמ"ח, עליה אנו יודעים רק מעדותו של יחיאל אליאש.
והנה, ימים אחדים אחרי פרסום הרשימה טלפן אלי ברוך ניר, מוותיקי סעד, וסיפר שהוא עצמו וכמה מחבריו בבני-עקיבא, עמדו לצאת לישיבה זו. אך בהמשך ניתק הקשר אתם והם לא שמעו על כך יותר וכל העניין נשכח.
כעת יש אישור ואפשר לכתוב את ההיסטוריה ללא הסתייגות.
נחום ברוכי, בארות יצחק

לכבוד אברהם שטיין

כמי שגדל בעיירה עם שמואל ואליעזר טסלר ז"ל, הזדהיתי עם מאמרך לעמודים סיוון. אריה טסלר האבא היה שוחט וחזן במקום שאבא שלי ז"ל היה רב. חונכנו לצניעות...
כפעיל בהנהלה הארצית של בני-עקיבא ב-1945 בבוקרסט, הייתי נגד פסטיבלים...
האידאולוגיה והפוליטיקה של הקיבוץ הדתי בתקופת שמחה פרידמן ומשה אונא ז"ל הייתה: תורה ועבודה וגמילות חסדים. במחיר של הכנס בשדה אליהו היה אפשר לעשות הרבה גמילות חסדים.
לא הייתי בשדה אליהו מסיבות אישיות וגם מהסיבות הנ"ל.
בהוקרה,
יהודה פלדמן, בארות יצחק
חסר רכיב