תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

חנוכת רפת

13/01/2005
עמודים שבט תשס"ה (690) 5
ראוי לציון

כבוד הרב ירון, כבוד שר החקלאות מר ישראל כץ, ראש המועצה מכובדנו, מר שמעון סוסן,
יו"ר התאחדות מגדלי הבקר מאיר בראון, נציגי הקיבוץ הדתי, מנהלי ארגון משקי הדרום,
סגן ראש עיריית יהוד, שכנים, מנהלי רפת בעבר ובהווה, מזריעים, רופאים, סוחרי בקר
ובעיקר חברי ובני בארות יצחק, חג שמח לכולם.
"זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו"

...ההחלטה להשקיע ברפת במיקום שלנו – באזור המרכז, הייתה אמירה ברורה שאנחנו ממשיכים לקיים חקלאות – ממשיכים להיות חקלאים וממשיכים לקיים את אותה נקודה ירוקה בשולי הכרך.
חקלאות בכלל ורפת בפרט, דורשים רמת מקצוענות גבוהה. רק המחויבים למקצועיות ברמה גבוהה יצליחו לקיים חקלאות ורפת רווחיים. אני שמח לבשר לכם שצוות הרפת שלנו, כולם מחויבים לאותה מקצוענות. הקמת הרפת החדשה היא שלב נוסף בדרך של הרפת למעלֶה הרפתות הטובות ביותר. גם דרישות של איכות הסביבה, במיוחד באזור כשלנו, מחייבות לקיים רפת שאיננה פוגעת באיכות החיים של שכנינו.
הרפת הזו שבנינו בהשקעה רבה, הן כספית והן אנושית, של המסגרים שלנו בראשות יוסי שטרן, שלקחו משימה שנראתה בתחילה גבוהה, אולי גבוהה מדיי, ולבסוף השלימו אותה על הצד הטוב ביותר. קבלנים, חשמלאים, אנשי הבטון, איכות הסביבה, אנשי משרד החקלאות ועוד רבים וטובים. וכמובן, מילה ושמוליק שהפיקו.
כל ההשקעה הגדולה הזו הינה חלק משרשרת של עשייה. הרפת שהחלה בימים רחוקים בבארות יצחק בנגב דרך רוחמה, נחלת יהודה, וילהלמה ועד לכאן. המסורת הארוכה והעמוקה הזאת של עשייה נמשכת ומעמיקה.
אני מאחל לאורי ולאנשי הצוות עוד שנים רבות של הצלחה מקצועית ובעיקר כלכלית, ושאירועים מעין אלו ימריצו אתכם להתקדם עוד ועוד.
שלמה פורשר, מרכז המשק
(קטעים מתוך הברכה שנשא בטקס)
חסר רכיב