תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

דו"ח מח' המשק ומח' החברה

19/04/2004
שם המאמר - חודש תשס"ד (999) 9
תנועה בתנועה: עליית הנוער, מח' המשק ומח' החברה
70 שנה ל"עליית הנוער": שני כנסים נערכו לאחרונה לרגל מלאות 70 שנה למפעל "עליית הנוער". בכנסים צוין בהרחבה מקומה המרכזי של תנועת הקיבוץ הדתי במפעל, ומאידך, תרומתו המכרעת של המפעל להתפתחות התנועה. כמי שלא נמנה על הדור שחווה תקופה זו באופן אישי, וכמי שבמהלך הכנס נחשף לפרקים עלומים בהתפתחות התנועה, ברור לי כי יש למצוא את הדרך לחשוף פעילות זו בפני הדור הצעיר יותר, פעילות אשר במהלך השנים ומדרך הטבע הולכת ונשכחת .
חג שמח
יאיר רינמן

מחלקת משק
בישיבת ועדת המשק של הקיבוץ הדתי שהתקיימה ביום כ"ה אדר תשס"ד (18.3) נידונו שאלות הנוגעות לסמכותה ודרכי פעולתה של ועדת המשק.
כזכור, הועלתה במזכירות המורחבת בקשה שהוועדה החדשה שנבחרה תהיה "ועדה עם שיניים".
בדיון הודגש הצורך להיות רלוונטים לקיבוצים והדבר מחייב מעורבות ולעתים גם התערבות בנעשה בתוך הקיבוצים.
הודגש כי כדי להיות מעורבים יש צורך בפעילות מסודרת ושוטפת של הוועדה, כולל ביקורים בקיבוצים ופגישה עם הגורמים המשקיים בקיבוצים.
נושאים רבים עלו בפגישה, בנוסף לתפקידה של הוועדה:

- חלוקת העבודה בין חברי האגף המשקי;
- חלוקת הזמן לנושאים השונים שבאחריות האגף;
- משקלו של הקיבוץ הדתי בקרב שאר הגופים ההתיישבותיים;
- מעקב וליווי בזמן אמיתי;
- שאלת קד"מ וקימומה;
- תכניות, הבראה ופיתוח של קיבוצים;
- גיבוש עמדות בשאלות לאומיות העומדות על הפרק (מים, קרקע), האם לקיים דיונים בשאלות כגון שיוך יצרני;
- מעורבות – ערות והתערבות, ועוד.

סוכם להפגיש בקרוב את מרכזי המשק עם הוועדה לשם תיאום ציפיות.
דובי מילר

מחלקת חברה
מי צריך "מנהיגות": שתי קבוצות של חברים "צעירים" מסיימות בימים אלו סדנה של מנהיגות צעירה. "צעירים" שגילם נע בין 25 ל-35, כשלמעשה בני ה-35 בקיבוץ כבר לא נחשבים לצעירים. הם כבר עתיד המנהיגות של מחר.
הבחירה לקיים "קורס מנהיגות" לשכבה הצעירה של הקיבוץ הדתי יכולה להישמע יומרנית. יש שיעדיפו לדבר על "קורס מנהלים": זה יותר סולידי ויותר אקדמי. אנחנו בחרנו לקרוא לילד בשמו: "מנהיגות". המנהיגות היא יסוד בקיום קהילה, משפחה, בית כנסת או כל ארגון אחר. היא לא נחלת ראש השבט או מזכיר הקיבוץ, היא אוסף של כישורים ויכולות של עשייה, שרבים יכולים להתברך בהם או ללמוד אותם.
קיבוצי הקיבוץ הדתי מוצאים עצמם לא פעם ללא מנהיגות מובילה, שגורמת לאובדן הדרך ובלבול. מנהיגות חזקה ובטוחה שיודעת לרתום אליה את הציבור שלה, יוצרת ביטחון ואמון בין הציבור למנהיגיו. מצב הפוך גורם לזילות במנהיגות ול"איש הישר בעיניו יעשה".
קורס המנהיגות נמשך כ-4 חודשים, קורס צפוני וקורס דרומי. בקבוצה הצפונית השתתפו 18 חברים וחברות, ובקבוצה הדרומית – 14. גם לפני שנה סיימו 2 קבוצות – האחת מהצפון והשנייה מהדרום. סך-הכול 60 מצעירינו שעברו את הקורס הזה בשנתיים האחרונות, בהנחייתו המקצועית של יאיר שביט, מהמכון לייעוץ ארגוני.
מתוך שתי הקבוצות שסיימו לפני שנה, נכנסו רוב הצעירים לתפקידים, יזמו פעילויות ותפסו אחריות, מתוך הכרה ברורה שהקורס היה המנוע ללקיחת האחריות.
- אביא כאן מדבריהם הכתובים של משתתפי הסדנה:
"הסדנה טובה לכל אדם שרוצה לקום ולשפר את יכולתו ואת עצמו. זו מתנה שאם הקיבוץ הדתי יוכל להמשיך ולתת לצעיריו, זכינו! אני לא בטוחה שברמה הישירה יראו תוצאות ברורות בשטח המנהיגות הקיבוצית, ברור לי כי כל אחד שעובר את הסדנה התקדם במשהו מבחינה אישית וזה כשלעצמו חשוב מאוד";
"הקורס קידם אותי בכל תחומי החיים: עבודה, משפחה, קהילה. הקיבוץ הדתי והקיבוץ שלי יוכלו ליהנות מכישוריהם של אנשים טובים יותר";
- "הישגים משמעותיים שהשגת":
- הכרה והשלמה עם חוזקיי וחולשותיי;
- לדעת להקשיב וללמוד מניסיונם של אחרים;
- מודעות למקום שממנו אני בוחר לדבר ולהיות;
- היכרות עם חברים מקיבוצים אחרים;
- הקמת פרויקט שאני מאוד מחוברת אליו;
- תקשורת טובה יותר בעבודה;
- ביטחון עצמי גדול יותר;
- עבורי ההישגים הם מדהימים. הבחינה האישית פנימה, דבר שרק למדתי לעשות ומביאים אותי למקומות חדשים;
- שחרור מהתניות חיצוניות קודמות;
- לקיחת יותר אחריות על חיי;
- המרקם המשפחתי שלי השתפר וקפץ מדרגה;
- הסדנה הייתה טובה ומועילה, להגיד שהיא שינתה אותי, זה ממש לא!
- ההישג העצום עבורי הוא הפרויקט שהצלחתי לקיים בקיבוץ, דבר שמזמן חשבתי שצריך להיות וביצעתי בזכות הכלים והדחיפה שקיבלתי מהסדנה.

הסדנה לא הייתה קורס למילוי תפקידים בקיבוץ. היא מביאה את האנשים למקום ממנו הם יכולים להוביל, להניע תהליכים, ליזום, להחליט, ליטול אחריות, וכמו שציין אחד המשתתפים: "הדרך להעצמת הקיבוץ הדתי, היא דרך העצמת הפרטים המרכיבים אותו".
חלק חשוב מהסדנה הוא פרויקט שכל אחד לקח על עצמו לביצוע. רוב המשתתפים קידמו פרויקטים הקשורים לקיבוצם וראו בזה הישג אישי חשוב.
עוד עבודה שעשו בקורס היה אוסף ריאיונות אישיים מרתק עם חברי הקיבוץ על "סוד המנהיגות בקיבוצי".
ולסיכום: קשה אמנם לגייס כל פעם מחדש קבוצה של 18-15 צעירים, אבל כאשר הקבוצה מתחברת ונוצר הקשר ביניהם, אנחנו מגלים כמה אנשים צעירים ואיכותיים יש לנו בקיבוץ הדתי, שהם בעלי כושר חשיבה ועשייה, רגישות חברתית ואחריות.

נשמור עליהם.
רפאל צרפתי
חסר רכיב