תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

הדשא של השכן

24/06/2010
עמודים סיון - תמוז תש"ע (742) 6
הדשא של השכן

מעלוני הקיבוצים
חדש... חדש... חדש - ניתן לצפות כמעט בכל עלוני הקיבוצים המתפרסמים מדי שבוע באתר הקיבוץ הדתי בכתובת: www.kdati.org.il
המחסלים / עלומים
...החל מהחתונה הבאה, יפורסמו בדף התורנויות גם תורנים להרכבה ופירוק. יהיו יותר חברות ב-"עריכה" ו-"חיסול", ובתדירות קצת יותר גבוהה. לא יהיה שיבוץ של "2 חיסול, 1 עריכה" כמו שהיה פחות או יותר בעבר. כמו כן צוות החיסול יחולק לשניים ואני אשבץ תורנים נפרדים לשטיפת כלים בחיסול שאינם מצוות החיסול אלא רק שוטפים כלים...
עוד לא עוד לא... / טירת צבי
אנחנו נכנסים לתהליך של בדיקת גיל פרישת החברות מהתורנויות. נשתדל מאוד לקדם את הבדיקה, אך כיוון שהנושא מורכב, אנחנו מבקשים להתאזר בסבלנות...
לא רק "אחרי מות - קדושים אמור" / סעד
להכיר חבר או חברה זה כמעט תמיד בזמן ההספד. זוהי תחושה של אי נוחות, החמצה;
זה משאיר אותנו בהיכרות חלקית עם חברים שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו. הזדמנויות בהן חבר יספר על חבר או על עצמו, יכולות לתרום להכרת חברינו הוותיקים והצעירים.
אני מרגישה שלדעת עולם ומלואו על חבר וחברה בעיקר בהספד - זה לכולנו הפסד.
יש תקווה / סעד
במסגרת מדורנו החדש - "סיפורי כלבים" צפיתי השבוע מחלון בית המדרש בשעת בוקר מוקדמת בבעל כלב היוצא עם כלבו לטייל טיול בוקר, קשור ברצועה - נקודת זכות גדולה. והנה החליט הכלב לעשות את מה שכלבים מחליטים לעשות בבוקר על הדשא. ממקום תצפיתי נדרכתי - מה יקרה עכשיו? וכמו שאומר "הצדיק" הכט מהטלוויזיה - "מה אתם...........הייתם עושים??" ובכן, מבלי להתבלבל, שלף בעל הכלב שקית ניילון, התכופף והרים את המטען החורג. אם הייתה לי מצלמה הייתי יוצא אליו בדרמטיות ונותן לו צל"ש. כל הכבוד. דוגמת אזרח למופת.
אל תהיו תמימים / מעלה גלבוע
השבוע קיבלתי טלפון מחברת "קסם בע"מ". הפתיחה הייתה נעימה: "שלום לך גב' ציפורה, רצינו להעניק לך מתנה – סט סירים". שאלתי מדוע אני זוכה במתנה והתשובה הייתה: "כלקוחה ותיקה שלנו".
"מעולם לא קניתי דרככם, אני לא מכירה אתכם", אמרתי, והיא ענתה: "אנחנו מכירים אותך", והתחילה לשפוך יידע אודותיי: מספר ת"ז, שמות ילדיי וכן הלאה. היא ביקשה את מספר כרטיס האשראי שלי על מנת להעניק לי את המתנה... כשסירבתי היא החלה לצעוק עליי. אני מספרת את הסיפור כדי שלא תתפתו לקבלת "מתנות". אין מתנות חינם.
שכחו אותו בתפקיד... / שלוחות
תודה ענקית לשלמה סמסון שביקש לסיים את סידור השולחנות אחרי... 45 שנים בהן שירת אותנו נאמנה; מי יישב על יד מי - זו הדאגה.
נמצאו טביעות אצבעות / עין הנצי"ב
עם יישום הנוהל החדש נעבור לדיווח עבודה ממוחשב שייעשה באמצעות שעוני נוכחות ביומטריים (שעונים המופעלים על ידי טביעת אצבע על מנת לחסוך את הצורך בנשיאת כרטיס). על כל חבר להטביע את אצבעו פעמיים ביום: בעת כניסה לעבודה ובעת יציאה ממנה.
חסר רכיב