תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

כולנו יחד בדרך חדשה

18/08/2008
עמודים מנחם - אב תשס"ח 725 (9)
כולנו – פותחים דרך חדשה
הערכים העיקריים של מדינה יהודית ומוסר התורה משותפים לרבים
למרות המחלוקות, בכדי השיג את מטרתנו ולמלא את חובתנו עלינו להתאחד
כולנו – יחד


ההזמנה שהכריזה על תחילתו של מהלך גדול, נשאה את הכותרת:
"כולנו – פותחים דרך פוליטית חדשה, לאיחוד הציבור הציוני דתי והמזדהים עם דרכו".
והסתיימה בשורה משיר: "אל תגידו יום יבוא, הביאו את היום..."
זו הזמנה המיועדת לכולנו - זוהי פניה אל ציבור מודאג!
ציבור המודאג משחיקת זהותה היהודית ציונית של המדינה, מהאיום על קיומם של מפעלי הציונות הדתית, ומהתחזיות המנבאות את התרסקות המפלגות הדתיות לאומיות.
ומי מאתנו שאינו מודאג מכל אלה – שיקום!


עוד פעם?!
לכאורה, מדובר בעוד יוזמה של כמה עסקנים להתארגנות הציונית הדתית המתפצלת, המתפוררת והנמוגה. אלא שלא! הפעם מדובר במשהו אחר.
היוזמה הזו מגיעה מאנשים שאיכפת להם, ששמם אינו מופיע בפרסומים פוליטיים, והם מוכרים מהעשייה בתחומי החינוך, הכלכלה, ההתיישבות, החברה והאקדמיה.
ההתכנסות התקיימה באולם קטן, במרתף מכון מאיר בירושלים, ללא כיבוד וללא גינונים. הציבור היה מגוון מאוד וכלל דמויות מכל קשת העשייה הציונית דתית, מימין ומשמאל, גיל המשתתפים נע מבני 80 + ועד תלמידי תיכון (!)
בין הנוכחים היו ד"ר אשר כהן מאוניברסיטת בר אילן – יוזם ההתארגנות, הרב לבנון מאלון מורה, הרב גלעד מקיבוץ לביא, הגב' שרה אליעש - סגנית יו"ר מועצת יו"ש, הגב' ליאורה מינקה - יו"ר אמונה, נציגת השמיניסטים - מיכל טביב, נציג וותיקי המחנה - חה"כ (לשעבר) יגאל ביבי, וכן כעשרים מחברי הקיבוץ הדתי.
כולם התאחדו ברצון ללכת יחד בעת הקשה הזאת, ולקרוא לפתיחת השורות, גם כאשר הדעות בהרבה נושאים שונות, שהרי אם הערכים העיקריים של מדינה יהודית ומוסר התורה משותפים לרבים, יש לנו סיכוי טוב להשיג את מטרתנו ולמלא את חובתנו לשמור על מדינה יהודית שיכולה לעמוד לאורך שנים רבות מול האתגרים הקשים.
עוד פרטים ניתן למצוא באתר האינטרנט www.koolanu.org.il.

חסר רכיב