תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

ספרנית השנה

09/03/2008
עמודים אדר א' - ב' תשס"ח 721 (5)
ספרנית השנה
זר ברכות לרבקה שורק מעין הנצי"ב
עם זכייתה בתואר "ספרנית השנה" של אס"י (ארגון ספריות ישראל)

בקיבוץ עין הנצי"ב חגגו עם רבקה שורק את זכייתה בתואר "ספרנית השנה" ובערב תרבות שנערך בקיבוץ ברכה אותה אבישג איילי וכך אמרה:

"אם יש דברים אשר אינם מתכלים עם הזמן הרי אלו אוצרות הרוח.
ובערב זה ... רציתי לצרף ספח של תרבות ורוח שהוא חלק מחיינו כאן, בעין הנצי"ב.
רבקה הספרנית הנמצאת בלב לבה של התרבות הרב גונית של חיינו - הספריה, קיבלה פרס "ספרנית מצטיינת".
כולנו שמחים בשמחתה ואירוע זה יש בו כבוד גם לעין הנצי"ב כולה. אנחנו יודעים כי חברות לה בעשייה דיני ומיכל, גם להן חלק בזכות זו, ועם זאת, כמו שאומרים בסלנג - "מגיע לה".
לכן, כמה מילים בשבחה של תרבות ובשבחו של אדם העושה שעות, ימים ושנים לטיפוחה כאן. כבר בהיותה מטפלת לטף בגן הילדים ועד ימי בגרותם נקטה רבקה בספר ובסיפור.
ימינו וימי צאצאינו שזורים בהקראותיה של רבקה.
אך טבעי היה כי בסיום עבודתה כמטפלת יעבור מרכז הכובד אל הספרייה, אשר הפכה להיות ביתה השני. שם התארחנו אצל רבקה אשר עיניה פקוחות ולבה קשוב להרבה הרבה רחשי לב של מבוגרים, מתבגרים וצעירים. שם, בספריה הישנה בין עשרות ספרים קשובים ושותקים נשמעו וידויי לב רבים אשר לא פעם מצאו את תיקונם בהצעת הספר הנכון בזמן הנכון. כולם זכו ליחס של כבוד, לאוזן קשבת ולכל מאמץ להשיג את הספר הנדרש. ספר קריאה, ספר עיון, ספר לימוד, שירים, סיפורים, מחזות, מאמרים - הכל בכל מכל כל.
קטנה הייתה הספרייה אך מעולם לא אמר אדם 'צר לי המקום'.
במרץ בלתי נלאה, אחר שהניחו את היסוד הגשמי משפחות שטאל ובן זאב, דחפה רבקה עם חברותיה לתפקיד את הפרויקט החדש עד שהגענו למבנה היפה והתרבותי, בו שוכנת הספריה היום.
בין מחשבים, סרטונים, קלטות וידאו ושמע וספרים, ספרים, ספרים ממשיכה רבקה בעמדתה היועצת, הסועדת והמטפחת את המרכז התרבותי הזה.
לא שכחנו כי יש ספריה תורנית, יש בית כנסת, יש שיעורים ויש בית מדרש, אך "יפת אלוקים ליפת וישכון באהלי שם"; בצד כל אלה בתפקיד של שילוב תורה עם דרך ארץ החוברים יחדיו להעשרת חיי הרוח שלנו.
על חלקך בכל אלה
תודה!"

חסר רכיב