תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

קו המשווה

24/12/2007
עמודים טבת תשס"ח (719) 3
קו המשווה
בני עקיבא - קדימה
האם המסלול ברור?
בני עקיבא – בקיבוץ
האם נחוץ?
בוודאי - יש שיאמרו
לשם מה – יש שיתריסו
איך אצלכם??? שאלנו
התשובות לפניכם...
בארות יצחק

הסניף חי ובועט ומתקיימת בו פעילות שוטפת

למרות שחודש הארגון נגמר ההתלהבות נשארה

 

תעודת זהות:

מס' שבטים:  3

מס' חניכים: 36

מס' מדריכים: 6

קומונרית: אחת

מוטו: אם יש אוכל, אפשר לסבול כל קדיחה...

סניף בני-עקיבא בארות-יצחק הוקם מחדש השנה. את המבנה קיבלנו רק שבוע וחצי לפני שבת הארגון, ולמרות זאת – בזכות החריצות וההשקעה של צוות ההדרכה והחניכים, הצלחנו להרים שבת ארגון למופת!

 

הסניף כאן הוא סיפור לא פשוט ומלווה גלגולים רבים.

במשך השנים עבר כמה מבנים והיו תקופות ארוכות ללא פעילות.

עכשיו ב"ה הסניף חי ובועט ומתקיימת בו פעילות שוטפת. למרות שחודש הארגון נגמר ההתלהבות נשארה, ועכשיו – במקום לארגן דברים בסניף עצמו החניכים יוצאים החוצה, בהתאם למוטו: תנועה של עם. כל שבט לקח על עצמו פרויקט ותכנן את הפעילות לחודש הקרוב, לדוגמה: לכבוד חנוכה שבטי "נבטים-ניצנים" נוסעים לשמח ילדים בבית-חולים, שבט "מעלות" מתרים ממתקים למסיבות חנוכה של עמותת "חברים" ושבט "מעפילים-הרא"ה נוסע לבסיס צבאי לחלק הפתעות לחיילים שסגורים בבסיס.

כל שבת מתאספים בסניף החדש והצבוע למשך כשעתיים: מפקד, פעולות ולפעמים סעודה שלישית לשבט שמעוניין בכך.

 

קצת היסטוריה:

זהו לא גלגולו הראשון ואף לא השני, השלישי או הרביעי של הסניף (מקוות שלא שכחנו אף אחד).

לפני יותר משלושים שנה קם לו פה סניף שהחזיק מעמד לזמן קצר. לפני שבע שנים הגיעה אלינו כמו משמיים עינת סבו (לימים פורשר) והקימה פה סניף. במשך שבע השנים הבאות הסניף פעל לפרקים קצרים של כמה חודשים בכל שנה, עד אשר כיום - כל הנ"ל כמובן, ועוד הרבה שייעשה בעזרת ה'.

 

אסתר פורשר (רכזת נוער)

מיכל אדם (קומונרית)

 

        

בית רימון

בית רימון

 

גם כשלא הייתה קומונרית, הפעילות לא פסקה לרגע

משתתפים במחנות, סמינריונים ומסעות

סניף בני-עקיבא לתפארת

 

בבית רימון קיים סניף פעיל של בני-עקיבא. הסניף ממוקם במבנה הישן שבתקופת ההאחזות

שימש כמשרדים, אחר כך הפך למכבסה, וכיום סניף בני-עקיבא לתפארת.

הקומונרית היום היא תמר ביבי מירושלים ובסניף 50 חניכים בחבריא א', כ-20 חניכים בחבריא ב' ומהם כ-10 מדריכים.

בין המדריכים גם תלמידי המכינה הקדם-צבאית "כרמי חייל" הנמצאת אצלנו.

בשנה שעברה, גם כשלא הייתה קומונרית, לא פסקה לרגע הפעילות שרוכזה על ידי רעות כהן, בת היישוב, ובכוחות משותפים נוהלה פעילות למופת.

כמקובל, בכל שבת אחר הצהרים מתקיים מפקד ולאחריו פעילות לשבטים השונים שבסופה מתקיים מנין לתפילת מנחה בבית הכנסת באחריות חניכי הסניף.

לחבריא ב' מתקיימות שיחות בערב שבת וכן פעילות שונה עליה אחראים בת שרות לאומי וצוות מיוחד מבין החבר'ה.

צוות ההדרכה נפגש אחת לשבוע, מתכנן יחד את הפעילות לשבת ומארגן גם פעילויות באמצע השבוע. סביב החגים מתקיימת פעילות מיוחדת הקשורה לתכני החג.

הקשר עם המחוז היושב בטבריה - חזק (קרוב לאולפנית בו מתחנכות בנותינו) וכל האירועים הארציים זוכים אצלנו לתשומת לב. אנו משתדלים להשתתף בסמינרים, במחנות ובמסעות השונים. שבט דביר יצא בחנוכה לסמינריון של בני-עקיבא.

הסניף משולב היטב עם סניפים נוספים בגליל תחתון ולאחרונה יצאנו יחד ליום התנדבות במרכז הקליטה ב"קרית ים" וביקור בבית הכנסת התוניסאי בעכו העתיקה.

 

תמר (קומונרית)  ויוסי יורב (מזכיר הקיבוץ)

 

 

בני דרום

65 חניכים, 11 מדריכים

פעולות במהלך השבוע ובשבתות

 

סניף בני-עקיבא במושב בני דרום נמצא בתקופה של צמיחה. שכונת ההרחבה הפורחת הביאה עמה עשרות ילדים חדשים המפוזרים בכל שכבות הגיל השונות, ובהתאם לכך השתנו מימדי הסניף.  

סניף בני דרום, בראשו עומד היום הקומונר אלעד בניה (בן-משק, חייל משוחרר בשנת עבודה), מנה בשיאו כ-40 חניכים בשנותיו האחרונות, עד שכאמור הוקמה שכונת ההרחבה. כיום מונה הסניף כ-65 חניכים ו-11 מדריכים, ומתקיימות בו פעולות במהלך השבוע ובשבתות. כמו כן מתקיימות פעולות לחבריא ב' - בדרך כלל שיחות בערבי-שבתות וטיולים שונים. שבטי הסניף משתתפים בפעילויות של תנועת בני-עקיבא הארצית במהלך השנה (מסעות, נטיעות, מחנות קיץ וכד').

 

אלעד בניה (הקומונר).                                                                                     

קבוצת יבנה

הסניף שלנו מתפתח וגדל, אנחנו מקווים שנמשיך בדרך הזאת, המיוחדת והטובה

ובעיקר שנמשיך לפעול בשמחה, באהבה, ובאמונה

 

לפני 4 שנים יצא לדרך הסניף לאחר שנים רבות ללא פעילות.

יחד עם הקומונרית נבנה צוות הדרכה והתחלנו לפעול במבנה ישן של בית ילדים.

הסניף שהתחיל עם כ- 30 חניכים גדל ומתפתח והיום ב"ה יש לנו מעל 70 חניכים, רובם מגיעים ושותפים לא רק בחודש ארגון אלא גם בשגרה היומיומית. הסניף פועל גם בפעולות אמצע שבוע. מידי פעם אנחנו יוצאים להתנדבויות או פעילויות מחוץ לקיבוץ, דבר שמגבש ומאחד אותנו. צוות הדרכה, משקיע הרבה כוחות ואנרגיות, מתוך רצון אמיתי לעשות טוב. המדריכים – ילדי הקיבוץ מכיתות י'- יא', מראים רצינות ולצד פעילותם האינטנסיבית בבני עקיבא הם מצליחים גם ללמוד ולהשקיע בשאר הדברים החשובים להם...

אנחנו משתדלים מאוד לצאת לכל פעילויות התנועה – מסעות, ימי עיון, סמינרים ועוד, מתוך עניין להיות חלק מהתנועה הגדולה והכוללת - להיות חלק מעם ישראל. המפגש הזה עם התנועה הגדולה מורכב לנו, חלק מהאנשים אתם אנו נפגשים חיים באורח חיים שונה לגמרי, אבל לאט לאט אנחנו לומדים להתמודד עם המורכבות, מבינים את החשיבות של הפגישות האלה, גדלים מתוכן ואוהבים את זה!

לקראת שבת ארגון התפרסמו ב"קול השבוע" (עלון יבנה) כתבות בנושא "בני-עקיבא". הנה קצת ממה שכתבו שם כמה מהמדריכים:

"...ההדרכה הראתה לי שאני יכול לתרום מעצמי ושאני יכול לעשות משהו עם החיים שלי חוץ מטלוויזיה ומחשב. היא הוכיחה לי שאם אתה תורם אתה גם מקבל שזה התחושה הכי טובה בעולם. ההדרכה עזרה לי להתבגר ולבנות את עצמי".

 

 

"בתור חניכה/ ילדה- אתה יודע להתלונן, לדרוש עוד ועוד, לזלזל, ולהתעלם מהעבודה שבעצם נותנים לי הכל... ופתאום בהדרכה, אני בצד השני - מכינה, חושבת, משקיעה, יודעת מה קשה. אבל יחד עם זה כמה טוב זה עושה לי.

נכנסתי להדרכה כדי למלא את שעות הפנאי בקצת יותר תוכן ובלי לשים לב, ההדרכה היא פשוט חלק גדול ומשמעותי מהחיים שלי, למדתי המון, ופתאום ההסתכלות על החיים הפכה לרחבה ועמוקה יותר.."

 

ברוך ה' הסניף שלנו מתפתח וגדל, אנחנו מקווים שנמשיך לפעול בשמחה, באהבה לכולם, ובאמונה בכוחות שיש  בכל אחד ואחד, ובעיקר בריבונו של עולם.

                                                                                

אופי הפעילות בבני-עקיבא הוא החינוך הבלתי פורמלי במיטבו. מדריך שקיבל על עצמו להדריך עשה החלטה המחייבת אותו בהתמדה, אחריות ועמידה מול חניכים צעירים כבוגר המייצג דרך וערכים. יכולת ההזדהות של חניך עם מדריך מעט בוגר ממנו גבוהה מאוד ויכולת ההכלה של מדריך הקרוב בגילו לחניכים היא משמעותית ביותר וזהו רווח חינוכי נוסף.

"יישר כוח" לכל צוות ההדרכה ובהצלחה בכל המשימות הבאות.

                                                                                                                   

צוות ההדרכה וגדי סימון (מרכז חינוך)

 

 

מגדל עוז

 

במגדל עוז יש סניף בני-עקיבא כבר 15 שנה (בערך).

בסניף יש 45 חניכים בחבריא א' ו- 2 מדריכים לכל שבט. יש לנו גם מדריכי חוץ מעתניאל ומאפרת. פעילות לחבריא' ב' לא ממש מתקיימת (היו שנים שהיו גם פעולות בערבי שבת ופעילויות מיוחדות לחבריא ב' - אולי זה ישוב ויהיה...). פעילויות מתבצעות באופן קבוע בימי שלישי ושבת, ובנוסף מדי פעם מתקיימות פעילויות מיוחדות (שבתות אירוח, התנדבויות, טיולים ועוד). אנחנו לא משתתפים בפעילויות ארציות של בני-עקיבא. בשלש שנים האחרונות אין קומונרית בשרות לאומי. השנה הקומונרית היא תמר, בת הקיבוץ אחרי שרות. הסניף עבר לפני שנים מועטות למבנה ישן ליד חדר האוכל (לצערנו הוא לא כל כך נוח לפעילות ולשימוש - בעזרת ה' המצב עוד ישתנה). בחודש ארגון יש פעילות אינטנסיבית; בשבת - מגיעים שליחים, ארוחה לחניכים בחדר האוכל, תערוכות ופעולות סניפיות, במוצאי שבת תהלוכת לפידים, מפקד גדול, דגלנות, וכמובן - הצגות של השבטים. אחר כך יוצאים חברי השבט החדש (השנה - דביר) לפעילות כייפית.

חוויה מיוחדת: בתחילת השנה יצאו חניכי הסניף ומדריכיו ל"חפש ת'מדריך" בקניון, המדריכים התחפשו, החניכים חיפשו (וגם קצת עשו "שופינג"), לקינוח הייתה ארוחת ערב ופעילות חוויתית.

בברכת חברים לתורה-ועבודה.

מירב

הקומונרית היא בוגרת הסניף

החניכים נהנים לפעול וללמוד על נושאים אידיאליים מגוונים שהתנועה דוגלת בהם

 

בקיבוץ מירב פועל סניף בני-עקיבא זו השנה ה-13.

הסניף הוקם על ידי שתי בנות שירות, ובראשית דרכו מנו בו חמישה חניכים.

אותם חניכים זכו להיות המדריכים הראשונים בני הקיבוץ, ומספרים שבימים ההם השתתפות בבני-עקיבא הייתה דבר יוצא דופן ומעניין.

לימים, הסניף התרחב וכיום הוא מונה 71 חניכים בחבריא א' ו-40 חניכים בחבריא ב'.

השנה, שלא כמו בשנים הקודמות, הקומונרית היא בוגרת הסניף, נעמה ששון.

הפעילות השוטפת מתקיימת בימי חול כפעולה והתנדבות שבטית, ובשבת - מפקד, פעולה וסעודה שלישית.

החניכים נהנים לפעול יחד וללמוד על נושאים אידיאליים מגוונים שהתנועה דוגלת בהם.

בנוסף לפעילות הקבועה אנו מקיימים לקראת חגים וימים מיוחדים הפעלות בסניף, כגון נסיעה למרכז הקליטה בבית אלפא לפני ראש השנה, הקפות שניות במוצאי שמחת תורה, מסיבת חנוכה, ערב ארץ ישראל לכבוד ט"ו בשבט, מסיבת פורים, דגלנות ביום העצמאות, ועוד ועוד.

בפעילויות הארציות אנו שמחים להשתתף, להכיר עוד חניכים מכל קצוות הארץ ולהרגיש שייכים לתנועה אחת גדולה ועצמתית.

המדריכים עוברים סמינריוני הדרכה על מנת ללמוד לעומק את נושאי ההדרכה ומתודות מעניינות להעברת הפעילות.

לפני שש וחצי שנים נרצחה עליזה מלכה הי"ד - נערה מהקיבוץ. לאחר הרצח החלטנו להקים סיירת שתנציח אותה ותתרום לחברה. ב"סיירת עליזה" מתנדבים כל חניכי ובוגרי הסניף.

בהתנדבות אנו נוסעים למחסומים באזור לחלק צ'ופרים לחיילים ולשמח אותם, מעבירים פעילות בבתי קשישים, משמחים ילדים בבתי חולים, מלמדים ומשחקים עם ילדים במועדוניות, מתנדבים בגמ"ח בבית שאן ומשתדלים לתרום לסביבתנו כמה שיותר.

הפעילות ההתנדבותית מגבשת את החניכים ומחזקת את חשיבותה של התרומה לחברה, והקשר עם תרבויות שונות ואנשים משכבות אחרות בעם.

תקווה שתנועת בני-עקיבא בקיבוצים תתרחב ותגדל ותמשיך לפעול באידיאל של תורה-ועבודה !

 

ליאת חורש – רכזת חינוך

 

 

מעלה גלבוע

המדריכים במעלה גלבוע מעדיפים שלא להשתייך לתנועה

למרות זאת, אנו שרים את ההמנון ונמצאים בקשר עם המחוז

מתוך תקווה שיום אחד נצליח...

 

במעלה גלבוע חזר לפעול השנה סניף בני-עקיבא, לאחר הפסקה בת שנה עקב העדרותה של קומונרית. הקמת הסניף מחדש דרשה מאתנו מאמצים רבים, כמאמר האמרה הידועה: "יותר קל לסגור מאשר לפתוח...". הסניף מונה כיום 28 חניכים ו-15 מדריכים, וחוסר הפרופורציה בין המספרים מעיד על הרצון העז להדרכה. רוב המדריכים הינם בני היישוב ומיעוטם בני הישיבה.

את הקמת הסניף מחדש לקחה על עצמה נטלי מורלי, בת שרות לאומי, שהגיעה אלינו עם הרבה רצון טוב והשקעה מרובה. לאחר עבודה מאומצת נוצר צוות הדרכה מגובש שנהנה להגיע להדרכה, וכשהוספנו גם התעקשות נוצרו באורח קבע פעולות אמצע שבוע, מפקד ופעילות בשבת וכמובן... חודש ארגון לתפארת.

המדריכים במעלה גלבוע מעדיפים שלא להשתייך לתנועה. למרות זאת, אנו שרים את ההמנון ונמצאים בקשר עם המחוז, מתוך תקווה שיום אחד נצליח...

מכל מקום, חודש הארגון היווה הפתעה של ממש. המדריכים והחניכים שיתפו פעולה באופן יוצא מן הכלל והרימו הצגות, ציירו על קירות ושאגות המורל הרקיעו שחקים. את כתובת האש ארגנו חבר'ה שאינם מדריכים, דבר המעיד על שיתוף הפעולה הקיים בין בני הנוער בכל דבר הדורש ארגון וסיוע.

מטרותינו בזמן הקרוב הינן הקמתה של חבריא ב', וחיבור לתנועה לקראת המסע בפסח.

בעזרת ה' נעשה ונצליח...

 

 

עינת לב (רכזת חינוך) ונטלי מורלי (קומונרית)

 

 

משואות יצחק

המושגים קצת שונים

במקום חבריא א' – חברות הילדים

במקום שבט – "חברה" ובמקום סניף – "המועדונים"

 

פעילות בני-עקיבא במשואות יצחק משתלבת בפעילות ילדים גדולה וענפה. הקשר היומיומי מתרכז יותר במשק ופחות בבני-עקיבא. המושגים גם הם קצת שונים, במקום חבריא א' יש לנו את "חברות הילדים", במקום שבט- "חברה" ובמקום סניף אנו קוראים למקום- "המועדונים" - קומפלקס גדול ונעים בו יש לילדים מועדונים.

הקומונריות אצלנו הן כמעט תמיד בנות המשק שסיימו שרות צבאי או לאומי וזוהי להן העבודה במשק.

חברות הילדים (כיתות ד'-ח') כוללות 39 ילדים עם עשרה מדריכים מהחברה התיכונית. אנו נפגשים לפעילות על שבת - פותחים בדבר תורה או סיפור קצר, מציינים ילדים שיש להם יומולדת, חידה שבועית, מתכנסים לתפילת מנחה משותפת ומתפצלים לפעולות לפי חברות. יש גם פעולות באמצע השבוע וכמובן טיולים בחגים.

בשבת ארגון, בנוסף לשם שנותנים בני-עקיבא- אצלנו ההתרגשות הגדולה היא דווקא לשם שינתן לחברה החדשה - כיתה ד' שנכנסים בשבת זו לחברות הילדים. השנה הכרזנו על השם - "אחיה" במהלך מופע דגלנות מרהיב שכלל את כל הילדים בדגלים או באופניים וגם את החבר'ה מהתיכונית שהרימו את ילדי החברה החדשה.

 

אפרת אריאל - הקומנרית

סעד

בסניף פועל ארגון חסד שהוקם על ידי שבט נצח לפני 6 שנים הנקרא "חסד אמתי"

 לזכרו של בן הקיבוץ אמתי יקותיאל הי"ד

 

 

סניף בני-עקיבא קיבוץ סעד הוא סניף מלא שמחה,פעילות ועשייה.

הסניף מונה כ-70 חניכים מקסימים ו-11 מדריכים.

לכל שבט יש פעולה חווייתית פעם בשבוע (כגון: ערב קרמבו, ערב חורף, ערב חורים, וכו'...) ופעולה ערכית בשבת (במגוון נושאים כגון: כיבוד הורים, בן אדם לחברו, גדולי הדור, ועוד...).

השנה חודשה הפעילות של חבריא ב' בסניף עם היכנסו של שבט דביר.

מלבד הפעולות הסניפיות, הסניף משתתף גם במפעלים השונים של כלל התנועה, כגון מסעות, מחנות, נטיעות ,סמינריונים ועוד...

הסניף שם דגש על כלל ישראל. דבר זה בא לידי ביטוי בפעילות ועשייה למען שחרור השבויים והנעדרים. כמו כן, פועל בסניף ארגון חסד שהוקם על ידי שבט נצח לפני 6 שנים הנקרא "חסד אמתי" לזכרו של בן הקיבוץ אמתי יקותיאל הי"ד שנרצח על ידי בני עוולה. הארגון מחלק חבילות מזון למשפחות נזקקות באזור וכעת הוא מתופעל על ידי שבט דביר.

בברכת חברים לתורה ועבודה,

 

צוות ההדרכה ויעל.

 

עין צורים

זה לא הכמות – זה האיכות

 

סניף בני-עקיבא עין-צורים מונה 53 חניכים ומדריכים!

חבורת מדריכים מגוונת ומגובשת מהקיבוץ, מישיבת אור-עציון, וגם מיישובי הסביבה.

וזה אולי אחד מסודות ההצלחה:

קבוצת בני-נוער ,בנים ובנות, מהקיבוץ ומרקעים שונים,

שחברו יחד, באהבה וכבוד הדדי, ומנהיגים את  הסניף שלנו!

זכינו לשבת-ארגון מד-הי-מה, שחתמה שבועות של עבודה מאומצת, סניף פעיל ותוסס (יש אומרים רועש...), הרבה צבע ואוירה, וגם עשייה של "עם":

פעילות משותפת עם סניף בני-עקיבא קרית-מלאכי, שבת-אירוח עם סניף אורנית ונסיעה של נציגי חבריא ב' לשדרות.

הארוחות המשותפות בשבת ועונג השבת היו מלאי שירה ושמחה ביחד.

לסעודה השלישית הצטרפו ההורים והחברים, וגולת הכותרת- מנין קרליבך סניפי - שירה וריקודים. חתמנו בתכניות מוצ"ש כמיטב המסורת ויותר... עם הרבה גאוה והתרוממות רוח!!

כי סניף עין-צורים זה לא הכמות, זה האיכות!!

 

מיטל הקומנרית

 

עלומים

הורי החניכים היו שרים את המנון התנועה בדבקות רבה יותר מאשר ילדיהם, החניכים בהווה #

אחרי חנוכה עומדת להתחדש הפעילות של סניף בני-עקיבא בקבוצת עלומים

לאחר הפסקה של כשלוש שנים

 

עלומים, קבוצת  בני-עקיבא השלישית, נוסדה  על ידי יוצאי גרעיני נח"ל של בני-עקיבא וברבות השנים הושלמה על ידי גרעיני נח"ל מהארץ וגרעיני עלייה מחו"ל, רובם ככולם "חניכים שרופים" לשעבר, שבחרו לחיות את חייהם בדרך אליה כיוונה אותם בני-עקיבא. בעקבות זאת יכולנו לראות בשבתות הארגון בעבר את הורי החניכים, כמי שחונכו על אדני תורה ועבודה, וכמי שמקיימים הלכה למעשה את "ראשינו בעמקי תורתה, כפנו ברגבי אדמתה...", שרים את המנון התנועה בדבקות רבה יותר מאשר ילדיהם, החניכים בהווה.

לצערנו, בשנים האחרונות תפסה בני-עקיבא כיוון שהולך ומרחיק אותה מהדגלים אותם הניפה בעבר, דגלי תורה ועבודה, התיישבות וחלוציות, והיא מתמקדת ביעדים שאף הם חשובים, אך רחוקים, לרוב,  מדרכנו. יחד עם זאת אנו רואים גם כיום חשיבות רבה בהכוונת ילדינו לאתגרים שרק תנועות הנוער יודעת להעמיד בפניהם, ואיננו רואים את עצמנו מפתחים זיקה לתנועת נוער אחרת.

לאחר חנוכה עומדת להתחדש הפעילות של סניף בני-עקיבא בקבוצת עלומים לאחר הפסקה של כשלוש שנים. הקומונרית שקיבלה על עצמה את האחריות על חידוש הפעילות היא יעל פרידמן, בת שרות לאומי העובדת כמדריכה בחטיבה.

אנו חותרים לכך שבני הנוער בגיל התיכון יהיו מדריכים, ויהוו דמויות לחיקוי והזדהות של הצעירים מהם. כמו כן, פעילות של תנועת נוער אמורה להפגיש את ילדינו עם קבוצות בגילם, דבר שאינו מקבל מענה במסגרת החינוך הבלתי פורמלי. תנועת נוער - כשמה כן היא; מנוהלת על ידי נוער ולמען הנוער עצמו. ילדי בית הספר היסודי מחכים לפעילות בני-עקיבא בכיליון עיניים, כמו גם הילדים הבוגרים המצפים להיכנס להדרכה.

אני תקווה שאכן הסניף יקרום עור וגידים, ויתמיד בעשייה גם בשנים הבאות, ונצליח להחזיר עטרה ליושנה.

 

רונית וינשטיין (מרכזת חינוך)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שלוחות

 

"בבית נטוש בין כרמים ושדות

נמצא לו הסניף בקיבוץ שלוחות"

מתוך קיר ההדרכה

 

סניף בני-עקיבא בשלוחות מונה כ-39 חניכים משבט נבטים ועד דביר.

קומונרית הסניף - גפן פולסטר, תלמידת כיתה י"ב.

בכל שבת נפגשים החניכים בתפילת מנחה. לאחר התפילה נערך מפקד ובסיומו, מתפצלים השבטים לפעולות עם המדריכים.

הפעילויות באמצע השבוע מתקיימות באירועים מיוחדים (חגים, ימי זיכרון...).

חודש ארגון היווה עבורנו חוויה מיוחדת. החניכים פעלו במרץ, בשמחה ובהתלהבות ויצרו יחד עם המדריכים תערוכה והצגות שנגעו בנושא בצורה מקורית ומרתקת.

במהלך החודש הצליחו גפן וצוות המדריכים ליצור גיבוש סניפי, הנה קטע שמתאר את ההווי:

 

"בבית נטוש בין כרמים ושדות

נמצא לו הסניף בקיבוץ שלוחות

בדירה הראשונה נמצאת החטיבה

קצת סנובית קצת משונה

תורמת את דירתה לצרכי הסביבה

 

ובדירה הבאה - חדר ההדרכה

גרים הלחץ והעצבים

ובלית ברירה מסתדרים...

 

ובחדר האחרון מחפשים דיירים

כי בינתיים הם לא קבועים

נמצאים בדירה רק חודש בשנה

ומציפים את הבית בהומור ושמחה

 

וכך גרים בשלווה ובנחת

הלחץ, העצבים

וכל שאר הדיירים"(קטע מתוך "קיר מדריכים" - סניף בני-עקיבא שלוחות תשס"ח).

 

רותם שכטר – רכזת חינוך

חסר רכיב