תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

חדשות מתנועת הקיבוץ הדתי - עמוד"ש 396

01/02/2018
ט"ז בשבט, תשע"ח

שלום לכולם!

קיבוץ בארות יצחק מתגייס לטובת כפרי הנוער
אנו עושים מאמץ לסייע לכפרי הנוער שלנו בעבודתם החשובה. השבת מארח קיבוץ בארות יצחק את הצוות הצעיר של כפר הנוער נווה עמיאל. הצוות הצעיר של הכפר- ש"ש, חיילות, ובנות ש"ל, עושים עבודת קודש עם נוער בסיכון שחי בכפר הנוער. שבת מהסוג הזה הוא זריקת עידוד וחיזוק לחבר'ה הצעירים בעבודתם. אנו מלאי הערכה לקיבוץ בארות יצחק על האירוח וקוראים לקיבוצים נוספים להתגייס לאירוח צוותי חינוך וטיפול מהמוסדות שלנו הפרוסים ברחבי הארץ. המעוניינים יפנו ליצחק קרליבך - רכז מעורבות חברתית בתנועה: 052-5661390.

צמיחה דמוגרפית והתיישבות
מועצות אזוריות יכולות ללמוד מהרצינות וההשקעה של מוא"ז עמק המעיינות בתחום הצמיחה הדמוגרפית. במסגרת אגף הצמיחה, קיימים שולחנות צמיחה - פורומים שנפגשים בקביעות עם יישובי המועצה, כל אחד בתורו, ודנים בנושא הקליטה באותו יישוב ובצרכים הספציפיים של כל ישוב: בישוב אחד - בניית תיק לנקלט, ביישוב אחר - תהליכי התכנון השכונה, וביישוב נוסף - ליווי הועדה. מצד המועצה, יושבים כל בעלי התפקידים הקשורים לנושא- מנהל האגף, רכזת צמ"ד, המלווה החברתי, מהנדס המועצה, ועוד, לפי הצורך., גם רכז הצמ"ד בתנועה מוזמן להשתתף בפגישות עם כל אחד מששת הישובים/קיבוצים שלנו במועצה. הדרך של ריכוז הכוחות ומאמץ פרו אקטיבי מצד הרשות, היישוב והתנועה.

כנס קואליציית הארגונים הדתיים למיגור הזנות
למעלה מ-100 איש ואשה מ-24 ארגונים, ואנשים פרטיים שפשוט אכפת להם, הגיעו לכנס ראשון שארגנה הקואליציה. מטרת הכנס הייתה לחזק את המודעות בציבור לקראת המשך קידום החקיקה בנושא. בין הדוברים היו הרב איתן אייזמן, ראש רשת צביה, הרבנית רחלי שפכר פרנקל, חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי, עורכת הדין ניצן כהנא ועוד. נציגתנו בקואליציה לימור ספראי דיברה בפאנל על חשיבות החינוך לסולידריות ורגישות חברתית וכן על החינוך לקדושת כל אדם וגופו. כמו כן, לימור יזמה שותפות עם מכללת אמונה לקראת הכנס ואת אולם המזרחי העולמי שבו התקיים הכנס, מילאה תערוכה של כרזות ומיצבי אמנות שהביעו באופן נוקב וביקורתי את התופעה הקשה של צרכנות הזנות וזאת ברגישות ובעדינות, ובמופע ספוקן וורד (שירה מדוברת) של מוריה צדוק, סטודנטית המכללה בחוג לתיאטרון. האמירה החדה והברורה של ארגונים מכל הקשת הדתית הייתה כי זנות היא דבר אסור, וצריך לחתור למיגור התופעה הן ע"י חקיקה כנגד צרכני הזנות הנמצאים בכל מגזרי החברה הישראלית, הן ע"י שיקום הוליסטי לשורדי ושורדות הזנות והן ע"י חינוך. תנועת הקיבוץ הדתי שותפה בקריאה הזאת מתוך תפיסה של חתירה לחברת צדק, סולידריות וערבות הדדית וקדושת כל אדם באשר הוא.

צעירים באופק
בי' באדר תשע"ח, 25.2.2018 בבית צוותא שבבארות יצחק נקיים ערב שיעסוק בנושא צעירים במשק ובקהילה. מטרת הכנס הוא חשיפה ראשונית וחשיבה משותפת של כלל בעלי התפקידים הבאים במגע עם צעירים, על חיזוק מקומם של הצעירים בקהילותינו במגוון תחומים. אנו רואים חשיבות גדולה בהנחת נושא זה על סדר היום של כל הקהילות ושלנו כתנועה ושואפים ליצור מדיניות אסטרטגית ברורה וכוללת של כל נושא הצעירים, מגיל 18 ועד 45. קיבוצים שונים נמצאים בשלבים שונים בעיסוקם ובהשקעתם בנושא, ואנו מקווים שכולם יבואו לכנס, יתרמו וייתרמו מהעיסוק בתחומים המגוונים והרחבים של הנושא: ועדות צעירים-הגדרת מטרות וכלים אפקטיביים ; שילוב צעירים בתפקידי ניהול והנהגה ; מודלים שונים של יצירת עתודה להשכלה ותעסוקה, ועוד. נשמח לראות את כל מי שרוצה ללמוד וללמד וגם את כל מי שהנושא בנפשו. פרטים, סדר יום והרשמה באתר הקיבוץ הדתי.

ביטוח ופנסיה
ברכות לעלומים, בית יתיר ומעון על הצטרפותם לפוליסת ביטוח בריאות המשותפת של הקיבוץ הדתי בחברת הראל. אנו מבקשים להודות לאריה ושי מלמד מחברת MIC, יועצי הביטוח של תנועת הקבה"ד, על העזרה והליווי בכל הקשור למעבר ; אנו שמחים גם לבשר על ההחלטה של חברת הראל גלעד פנסיה להוריד, החל מ 1.1.18, את דמי הניהול המשולמים כיום על ידי הקיבוצים. הנכונות להוריד את דמי הניהול, התשואות המרשימות בשנת 2017 ורמת השירות המרשימה ראויות לכל שבח!

מהדור הצעיר - סמינר לכיתות י'
תהליכים כלכליים, צמיחה ואינפלציה, יחסי הון שלטון, מדיניות חברתית. המון מילים של מבוגרים. ובכל זאת, בסופ"ש האחרון, למרות מזג האוויר הסוער, הגיעו 70 בני נוער מכיתה י' לסמינר על כלכלה וחברה בעין צורים, מתוך אמונה שזה חשוב, זה רלוונטי, זה מעניין, וזה בעיקר נוגע לחיים של כולנו. מדווח אמרי פז, רכז הנוער בתנועה: מי שלא ראה חבר'ה צעירים דנים בתיאוריות כלכליות, מתנסים בלקרוא גלובס ודה מארקר, מסתובבים בדיזינגוף סנטר ומראיינים אנשים על תרבות הצריכה, שואלים את עצמם ברצינות איזה חברה אנחנו רוצים לבנות כאן, לא יאמין. אבל תשאלו אותם... לסמינר הצטרפו גם עשרה בוגרים נהדרים שלנו שוויתרו על הבית בשבת החופשית מהישיבה/מדרשה/מכינה והחליטו להצטרף אלינו בהתנדבות כמדריכים בוגרים וכשותפים מלאים.

"משמרת לילה" במכינת רוח השדה
כשחושבים על חייל שיוצא חמשוש, מניחים שהוא רק רוצה להיות קצת בבית, לנוח, ליהנות ולהתחמם. מה הסיכוי שאחרי שבוע או שבועיים קשים ומעייפים, הוא יתאמץ ויצא, בקור ובגשם, רק בשביל ללמוד תורה? השבוע הלא יאומן קרה. הם זרמו בהמוניהם- חיילות וחיילים. חברותות, שיעור כללי ואחריהן חבורות לימוד. ובסוף הערב עוד ועוד תודות ובקשות - "תעשו עוד ערבים כאלה", "זה חסר ונצרך כל כך"... אשרינו שזכינו. מוקדש באהבה לזכרו המבורך של פרץ חייקין אביו של הרב איתמר, שבזמן שבין חברותא לשיעור השיב נשמתו ליוצרה.

תנועת הקיבוץ הדתי משתתפת באבלו של הרב איתמר חייקין על פטירתו של אביו
פרץ חייקין ז"ל
תנחומים למשפחה ולכל בית שלוחות

שבת שלום, 

אמיתי פורת וחברי המזכירות הפעילה
חסר רכיב