תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

חדשות מתנועת הקיבוץ הדתי - עמוד"ש 389

14/12/2017
כ"ו בכסלו, תשע"ח

שלום לכולם וחנוכה שמח!

חברה שלמה – סמינר י"ב
בסוף השבוע האחרון התקיים במעלה גלבוע סמינר לבני ובנות י"ב מהתנועה תחת הכותרת "חברה שלמה". מדווח אמרי פז, רכז הנוער בתנועה: עסקנו במורכבויות השונות של חיים בחברה מעורבת וצנועה, במשמעותה של זוגיות ובשאלות של פמיניזם, זהות ומגדר. זכינו לסמינר נהדר בו פגשנו חבר'ה מגוונים ומעמיקים שבאו ללמוד, להתפתח, להקשיב, לשיר ולנגן, לצחוק ולאהוב. סמינר זה הוא סיום של תהליך ארוך בו ניסינו בתנועה להעניק לחבר'ה לאורך השנים סט ערכים וכלים טובים לתיק העמוס והגדוש שהם יישאו על גבם. חברות וחברים יקרים, בהצלחה רבה בהמשך דרככם! אנו כאן תמיד בשבילכם.

אחרי 13 שנה – שכונה חדשה בשלוחות
שכונה של 13 מגרשים שמיועדים לבניה של חברים חדשים, שכונת תמר, נחנכה השבוע בקיבוץ שלוחות. רותם שכטר, מזכירת הקיבוץ מדווחת כי כל 13 המגרשים כבר נתפסו וכעת נערכים בשלוחות לתכנון של שלב ב'. בברכתה בטקס הנחת אבן הפינה, ציינה רותם את קבוצת חלוצים והחלוצות שלפני 70 שנה נטעה יתד של אוהל, לישוב חדש במדינת ישראל הטרייה, נלחמה בעוז באדמה הקשה, בשמש הקופחת והצליחה בכוחות משותפים להפריח את המקום ואת העמק. בטקס ברך בין השאר, אמיתי פורת - מזכ"ל התנועה, שאמר: "שכונת תמר מצטרפת לתנופת קליטה גדולה בשלוחות ובעמק המעיינות בכלל. משמח לראות פיתוח וצמיחה, בינוי של קבע שמגדיל את האפשרות לקלוט חברים ולהצמיח את הקהילה בשלוחות. ב- סוף יולי 2014, אב תשע"ד, הייתם במצב לא פשוט עם מזכירות חדשה יחסית ששואלת את עצמה האם היא יכולה להוביל והאם הציבור נותן בה אמון, והתשובה של האסיפה, של ציבור החברים - הייתה כן ובגדול! שלוחות, ב"ה, צומחת וילדים וילדות משחקים ברחובותיה"! מברכים ומאחלים המשך צמיחה ואור!

החטיבה להתיישבות - חוזרים לפעילות
השבוע התכנסו רבים מאנשי ההתיישבות פועליה ואוהביה, בכרם שלום לציין את חזרתה של החטיבה להתיישבות לפעילות מסודרת, דווקא בצל התחממות הגזרה. באירוע שכותרתו "חיזוק ההתיישבות בעוטף עזה", השתתפו בין היתר שר החקלאות, מפקד אוגדת עזה, ראשי רשויות ויישובים, תנועות התיישבות, וכמובן אנשי החטיבה להתיישבות ונפרסו תכניות החטיבה ל- 2018 בדרום ובעוטף עזה, ובתוכם תכנית לחיזוק כרם שלום. אנו (שרגא, מורדי, אמיתי) הקדמנו ועסקנו עם מנהיגות כרם שלום בקידום גרעין דתי (כרגע 5- 7 משפחות) שיצטרף לקיבוץ, עם משפחות חילוניות חדשות נוספות, במסגרת התכנית לצמיחת כרם שלום כקיבוץ מעורב- משותף לחילוניים ודתיים. דנו בשאלת השילוב, הגיוון, ומשמעויותיהם בפרקטיקה של קיבוץ-קהילה-ישוב בכל תחומי החיים. דרך ארוכה לפנינו וב"ה נעשה ונצליח !

שבת שלום, 

אמיתי פורת וחברי המזכירות הפעילה
חסר רכיב