תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

מאגף הכלכלה

30/07/2020

סקר ביטוח בריאות בשבועות האחרונים נערך סקר בקרב רכזי הבריאות ב-20 הקיבוצים הנוטלים חלק בביטוח הבריאות הקבוצתי של הקיבוץ הדתי. התוצאות מעלות תמונה כללית של שביעות רצון. הסקר בדק בין היתר, זמינות, מהירות תגובה וטיפול של חברת הביטוח, ואופן תפעול אחראית הביטוח מטעם התנועה. כמו כן נסקרה תמונת מצב בתחומים שונים כגון המעבר להגשת תביעה דיגיטלית, היצע המנתחים בהסכם ועוד. הסקר מעודד ואנו נלמד ונתקדם בעזרתו על מנת למקסם את שביעות הרצון של הקיבוצים המבוטחים. תודה גדולה לכל מי שנטל חלק וסייע לנו בשיקוף תמונות המצב.

ביטוח אלמנטרי – אנו צוות הביטוח של הקיבוץ הדתי בהובלת התנועה ביחד עם אריה הרמן ויוסי צנחני מקבוצת יבנה, וכן סוכנות הביטוח שדמה, מובילים משא ומתן עם ביטוח חקלאי לקראת חידוש פוליסת הביטוח שמסתיימת בסוף ספטמבר. השבוע נשלח מכתב הנחיות לקיבוצי התנועה, הוא כולל גם בקשה להכנת החומרים עבור החידוש. הציפיה היא שבשיתוף פעולה של צוות הביטוח וסוכנות הביטוח, נוכל להעביר את החידוש בקלות ובצורה מוצלחת. ביום ראשון תתקיים ישיבה ראשונה עם חברת הביטוח אחרי עבודת ניתוח הדוחות ואנו מקווים שהתוצאות יהיו לשביעות רצון הקיבוצים.

מיזם אנרגיה - בשת"פ עם חברת דוראל אנו יוצאים במיזם משותף שבו שני הצדדים מרווחים. המיזם מציע לקהילות הקיבוץ הדתי להנות ממימון עסקאות סולאריות והוא מנגיש לקיבוצים הטבה לקהילה – חברת דוראל בונה גגות על חשבונה מעל שטחים פתוחים שקירוי עשוי בהחלט לתרום להם, כגון מגרשי ספורט, חניות, בתי עלמין, מקומות כינוס. מעבר לכך שהקיבוץ זוכה לקירוי ללא עלות, ישנו בהסכם גם רווח קטן שהקיבוצים גוזרים מהגגות הסולאריים, כך שהזכייה היא הדדית לגמרי.

סיום קורס דירקטורים - בשעה טובה הגיע לסיומו 'קורס דירקטורים דרום' בשיתוף איגוד התעשיה הקיבוצית ובהובלת שלמה רוף. את הקורס סיימו בהצלחה 30 משתתפות ומשתתפים מקיבוצי המרכז והדרום. אמנם הגל השני של הקורונה אילץ אותנו לקיים חלק מהשיעורים בזום אך למרות זאת הובעה שביעות רצון רבה מהקורס. אנו מחפשים כעת את הפורמט הנכון לקורסים וכנסים מקצועיים נוספים ; איגוד התעשייה הקיבוצית ותנועת הקיבוץ הדתי קיימו השבוע ישיבה חשובה ורבת משמעות. נציגי האיגוד - מרים המנכ"לית ויונתן בשיא היו"ר, סקרו את כל הפעילות המגוונת והמבורכת שהאיגוד עושה עבור מפעלי התעשייה הקיבוצייים, במיקוד מיוחד של השינויים וההשפעות של מגיפת הקורונה. תודותינו הרבה ללאה קוטלר, מרים דרוק ויונתן בשיא מאיגוד התעשייה הקיבוצית.

חסר רכיב