תנועת הקיבוץ הדתי

"נעים ביחד" - כנס הנהגות תנועתי

מועד התחלה: יום רביעי , 11/09/2019 , 14:45
מועד סיום: יום רביעי , 11/09/2019 , 20:30
מקום האירוע: אולם בית שפירא, קיבוץ בארוץ יצחק
נעים ביחד - כנס הנהגות תנועתי
כנס הנהגות תנועתי 'נעים ביחד' שיעסוק בנושא אקלים קהילתי וחוסן קהילתי.

הכנס מיועד למגוון רחב של בעלי תפקידים בתחומי חברה וכלכלה.

מיועד לנושאי התפקידים: מזכירים, מנהלי קהילות והנהלות הישובים ; רבני הקיבוצים ; מנהלי וצוותי – חברה ופרט, חינוך וצעירים, צמ"ד, צח"י, בריאות רווחה וגיל שלישי, תקשורת ותרבות.

הרצאות:

הרצאת פתיחה –   סיגל מורן

'בניית קהילה - בסיס לחוסן אישי וחברתי'

מצבים, סיפורים ותובנות מהדרך
•    קהילה של קהילות – מחוסן יישובי לחוסן אזורי.
•    חיבוק השונות והמגוון – גם בתוך הכפר.
•    שיח על ערכי היסוד של הקהילה ולמה לנו קהילה.

סיגל מורן – מנטורית בכירה במגזר הציבורי והרשותי, שסיימה לאחרונה שני עשורים במועצה האזורית בני שמעון, מהקמה וניהול של יחידה אסטרטגית לכהונה כפולה כראשת המועצה. בשנים אלו הוכפל מספר התושבים במועצה, כל על המשמעויות והנגזרות ברמה האזורית. פעילה ושותפה בפורומים ופרויקטים לקידום ופיתוח הנגב, בדגש על שותפויות עם החברה הבדואית. בספטמבר תיכנס סיגל לתפקידה החדש כמנכ"לית מכון 'ברנקו וייס'.

מושבים מקבילים –

מושב א' -     "אגו מול נשמה - השיחה הפנימית"
          כיצד יכול כל אדם לשפר את קבלת ההחלטות ואת הפיתוח העצמי?


דן ולנסי – יועץ מנטאלי, פסיכולוג ספורט ומומחה למימוש הפוטנציאל, מלווה ספורטאים קבוצות ומנהלים למצוינות ומימוש יכולות. נתבונן על נאמנות והכרת עצמי, על סינרגיה בין הפיתוח האישי, הזכות לשרת את כוח הלהקה ואף להנהיגה. נקבל כלים לחזק שליטה עצמית, הובלה, קבלת החלטות ולקיחת אחריות על פיתוח והעצמה אישית.

מושב ב' -     "קונסטלציה ארגונית ומעבר – פתרונות משני מציאות"
שיטה עוצמתית העוזרת לצוותים, שותפויות, קהילות, ארגונים ומערכות אנושיות מגוונות, באבחון ופתרון של קשיים ומצבים מורכבים.

גלית הרמן וישי גסטר – מלמדים מנחים ומייעצים באמצעות דרך הקונסטלציה בארץ ובעולם. באמצעות תהליך ייחודי של הפשטה ו'ויזואליזציה חיה', ניתנת הזדמנות להסתכל על המציאות כמערך רחב ולחוות רבדים שונים המשפיעים ומנהלים את המצב. מהלך זה מייצר זרם חדש של פתרונות, משחרר אנרגיה תקועה, מנכיח משאבים אשר היו נעלמים מן העין עד כה. מוזמנים לחוות כיצד נוצרת הזדמנות להתארגנות מחודשת ולשינוי הדינמיקות המניעות את הקושי ואת השיבוש בהתנהלות.

מושב ג' -     "כלכלה שיתופית מעשית"
תפיסה בת זמננו וכלי עבודה לקידום שינוי תפיסתי ומעשי במרחב כלכלי רב תחומי.

ד"ר יאיר פרידמן – כלכלן מתחום האסטרטגיה והניהול, חוקר מרצה ומיישם גישת הכלכלה המשתפת במערכות חיים שונות בארץ ובעולם. ממייסדי WEconomize – המייצרים ידע ומובילים תהליכי שינוי בארגונים עסקיים וציבוריים בעולם של כלכלה שיתופית אוניברסלית: בתחבורה, בקיימות, בתיירות, בנדל"ן, במיסוי, בטכנולוגיה ועוד. בואו להכיר פרקטיקה חדשנית שלוקחת את המוכר לנו מהקיבוץ לעולמות תוכן נוספים ומקדמת טוב בעולם.

מושב ד' -     "כלים יישומיים לניהול קונפליקטים"
גישה ייחודית להליכי גישור בסכסוכים מסחריים ובינאישיים


גלעד ברגשטיין – עורך דין מגשר, בן קיבוץ חצרים שאחרי עשור של שירות במערכת הביטחון ועשור נוסף בניהול סכסוכים משפטיים, הבין שנחוץ שינוי תודעתי והתנהגותי... בדרך שבה אנחנו נכנסים לתוך קונפליקטים וחווים סכסוכים ש'נדבקים' לחיינו. כיום מסייע לאנשים ולגופים שונים לנהל את הקונפליקטים בחייהם מבלי שאלו ינהלו אותם. הזמנה לחשיבה ביקורתית על 'ניהול סכסוכים' לעומת האפשרות ללמד את עצמנו לחיות במצבי קונפליקט, בעוצמה שאינה כוחנית ובכך מונעת הסלמה של סכסוכים.


מושב ה' –   "הנתיב המהיר בקבלת החלטות"
       על הקשר בין אינטואיציה ואיכות החיים שלנו


יפעת ניימן – ייעוץ והתפתחות לאנשים ארגונים וקהילות. מתוך התנסויות מגוונות בעולמות העסקיים, הציבוריים, הקהילתיים ובחיים עצמם... מתפתח מבט רב מימדי משלים לחלקים הרציונליים המוכרים - על המציאות הניהולית והמנהיגותית במערכות אנושיות. המפגש יציע כלים פשוטים ויומיומיים לדיוק ומיקוד בהחלטות, הפחתת מתח ושיפור איכות החיים בעבודה, במשפחה ובקהילה.