עמוד"שבועי 4 - ג' ניסן - חדשות מתנועת הקיבוץ הדתי

בס“ד

 

שלום לכולם,

 

פורום מזכירים

השבוע התכנסו מזכירי הפנים ומנהלי הקהילות בקיבוץ מגדל עוז. פורום זה מתכנס אחת ל 3 – 4 שבועות, ואת חוות הדעת החיובית על תרומתו של המפגש לעבודה השוטפת מביעים החברים ברגליים: ההתייצבות גבוהה מאוד, כמעט בבחינת "איש בל ייעדר". הפעם, בנוסף לדיון פנימי וללימוד מונחה ע"י היועצת תמי לס-כץ, קיימו המשתתפים סיור רגלי במגדל-עוז, ועמדו מקרוב על נופו וייחודו של הקיבוץ.

 

נפגשים בשנת ה-80

קבוצת יבנה המארחת, והמזכירות הפעילה היוזמת, משקיעים מאמץ רב בארגון המפגש של כל משפחת הקיבוץ הדתי, שיתקיים בעז"ה ביום רביעי א' דחוה"מ פסח, בשעות אחר הצהריים. פרטים בהזמנות האישיות שיחולקו בתאי הדואר, ועל גבי לוחות המודעות. אנו קוראים לכל בית הקיבוץ הדתי: בואו  בשמחה!

 

ביקור המזכירות הפעילה בכפר עציון

חברי המזכירות הפעילה ערכו ביקור מקיף בכפר עציון, במסגרת הסבב שאנו עורכים בכל הקיבוצים תחת הכותרת: "מטה מול מטה". נפגשנו עם ההנהלה החברתית והכלכלית של כפר עציון, ועם אחדים מחברי הקיבוץ, והתרשמנו מתאוצת הפיתוח העומדת בפתח. שמחנו להיפגש, לראות, לשמוע ולהשמיע!

 

פורום מדריכי נוער

מדריכי נוער מרוב קיבוצי התנועה נפגשו בבארות יצחק, לדיון משותף תחת הכותרת: "בין פרט לחברה". ד"ר חיים פרי, מנהלו (לשעבר) של כפר הנוער "ימין אורד", פתח את המפגש בהצגת משנתו החינוכית, אותה קיבל לדבריו מדור המייסדים של הקיבוץ הדתי. ד"ר פרי שוחח על סולידאריות בחברה הישראלית, והציב אתגרים לבני הציונות הדתית בכלל ולצעירי הקיבוץ הדתי בפרט.

 

"חג שבע"

שיאו של מבצע "חג שבע", בהנהגתו של הרב גרוסמן ממגדל העמק, מתנהל בימים אלה במטרה להביא מצרכי מזון כשרים לפסח

ל – 20,000 בתים בישראל. מאות מתנדבים אוספים את תרומות האזרחים, מרכזים אותם במחסן ענק בצריפין, אורזים את החבילות הגדולות ומחלקים אותם למשפחות הזקוקות להן. תרומתנו למבצע  מתבטאת בעיקר ביצירת קשר עם תורמים וגורמים שונים עימם אנחנו – כחברים בתנועת הקיבוץ הדתי – בקשרי ידידות ועבודה. תודתי נתונה לחברים שנענו לבקשותינו, וסייעו לנו בקבלת המחסן, בהובלת המצרכים ובגיוס כוח-אדם.

    שבת שלום

נחמיה רפל וחברי המזכירות הפעילה

עמוד"שבועי כקובץ Pdf
עמוד"שבועי כקובץ word
חיפוש
אתרים קשורים
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט