עמוד"שבועי מספר 3 - חדשות בתנועת הקיבוץ הדתי

מה נעשה עם מליון דולר?

מועצת הנוער הראשונה של נוער הקיבוץ הדתי, תתכנס בעז"ה בקבוצת יבנה, במקביל לאירוע המרכזי "נפגשים בשנת ה- 80", ביום רביעי א' דחול המועד פסח, תחת הכותרת: "מה נעשה עם מיליון דולר?". למועצת הנוער מוזמנים כל בני הנעורים בגילאי ט' – י"ב. אנו צופים השתתפות רחבה עקב העניין הרב שהמועצה מעוררת, ונערכים בהתאם. בשעות אחר הצהריים, משתתפי מועצת הנוער יחברו לאירוע המרכזי "נפגשים בשנת ה- 80" בקבוצת יבנה. עדכונים על שני האירועים באתר הקיבוץ הדתי.

http://www.kdati.org.il/

 

ממשיכים לטפל

כעשרים חברות וחברים, ראשי צוותים בקיבוצים לנושא מניעת הטרדות ופגיעות מיניות, התכנסו השבוע במשרדי הקבה"ד למפגש למידה ופיתוח כלים לתגובה של ישוב במקרה של אירוע. בשיחה הוצג מודל של פעולה ע"י אחד מקיבוצינו, המהווה דוגמה להתמודדות מערכתית של כל הישוב בעת הצורך.

 

בארות יצחק בפעולה

התקדמות משמעותית הושגה השבוע בשיקום ושימור אתר בארות יצחק שבנגב. בפגישת הגורמים המעורבים בביצוע הוצגה חוברת "פרוגראמה", ונמסר על תקציב ראשוני מטעם "המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל". ראוי להוסיף שבמקביל החליטה השבוע אספת החברים בבארות יצחק לקלוט "גרעין צבר" בתשע"א, ובכך מראים לנו חברי הקיבוץ על חיוניותה של מורשת המייסדים.

 

לתפוס תאוצה

צביקי פורת, מרכז אגף המשק בקבה"ד, והח"מ, נפגשו השבוע עם ראשי "התאחדות חקלאי ישראל", במטרה להאיץ את ההתאחדות להגשים את יעדיה כמובילת המשק החקלאי וכמייצגת כל החקלאים מהקיבוץ, המושב, הכפר והמושבה. נדרשת עבודה רבה בשיפור תדמיתה של החקלאות בישראל, ואנו מצפים שהתאחדות חקלאי ישראל תוביל את העשייה בתחום זה.

 

חברי הקיבוץ הדתי "נפגשים בשביל ישראל"

לבקשת רבים, אנחנו חוזרים על ההודעה וההזמנה: חברי מזכירות הקבה"ד יצטרפו לאחד מימי המסע שמארגנת מידי שנה משפחת אפנר, יוצאי עלומים, לזכר בנם אבי וחבריו, זכרם לברכה, שנפלו באסון המסוקים. כל בית ישראל מוזמן להצטרף לצעידה המיוחדת, ואנו מזמינים במיוחד את חברי הקבה"ד לחבור אלינו להליכה משותפת ב"דרך בורמה", ביום שני ז' בניסן (22.3.2010). יוצאים מחניון "שמורת המסרק" ומסיימים ב"יד השריון" בלטרון. פרטים נוספים באתר המסע http://www.avi-beshvil-israel.org.il/

 

שבת שלום

נחמיה רפל

וחברי המזכירות הפעילה

 

עמוד"שבועי 3 - קובץ וורד
עמוד"שבועי 3 - קובץ פידיאף
חיפוש
אתרים קשורים
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט