תנועת הקיבוץ הדתי
חסר רכיב

קיטנות איל"ן, ית"ד וכד' – סיפור בהמשכים

15/08/2019

לאחר פרסום מדגם מייצג של 4 קיבוצים שדיווחו על קייטנות איל"ן (ובעקבות לא מעט תגובות מרגשות המבקשות לשתף בנעשה בעוד מקומות שלא הוזכרו מפורשות) יצאנו בשמחה בקריאה נוספות לדווח לנו גם השבוע על המתרחש. לפניכם עוד טעימות שהגיעו לשולחן העורכים:

לביא - השבוע של תשעת הימים מזמן חשיבה על חורבן הבית ועל שנאת חינם. בשבוע הזה, החלטנו להרבות אהבת חינם ולבלות כחברים שווים עם חניכי איל'ן. אז בשבוע הזה, שרנו, רקדנו, טיילנו, שמחנו, התחברנו וראינו כמה פשוטה האהבה כשהיא נובעת מתוך הלב.

בארות יצחק - בשבוע שלפני תשעה באב התקיימה אצלנו קייטנת איל"ן, מסורת בת שנים רבות בקיבוץ. ביום ראשון הגיעו אלינו ילדים מקסימים מ"אסיף" שבאסף הרופא מכיתות א'-ג', ובמשך חמישה ימים נהנו מקייטנה מושקעת ומקסימה בניהולה של טובה שי"ק. החונכים המקסימים שלנו, ילדי החטיבה והתיכון נתנו את הכול, מבוקר עד לילה עם חיוך ולב ענק. בשבוע זה רואים מהי נתינה אמתית. חברי הקיבוץ מתגייסים לעזרה בקייטנה בדרכים שונות, ואווירת הנתינה מרגשת ומדהימה.
ולסיום – הפרסום בדף הפייסבוק של התנועה הוליד תגובות יפות ומרגשות, וגם העלה את השאלה איפה הכול התחיל - בטירת צבי, בכפר עציון, בסעד או בתק"צ? בעוד השאלה יכולה להישאר פתוחה (סתם בשביל המתח), ברור לכולם כי העיקר הוא הזרע הקטן שהצמיח תנועה גדולה ביישובים רבים ואפי' בשכונות בעיר, וגם ההתמדה המרשימה לאורך שנים. הנה לנו - מפעל יקר שהתנועה ויישוביה יכולים לשמוח בו. יישר כוח גדול לכולכם!

חסר רכיב